Нелюстровані: Руслан Мороз

Про рубрику “Нелюстровані”. Очевидно, що на Волині за голоси виборців на прийдешніх місцевих виборах боротимуться колишні члени Партії регіонів та їхні союзники. На жаль, таких людей сотні. Вони дискредитували себе в очах суспільства, але під закон про люстрацію не підпадають. Тому мають шанс різними способами займати владні крісла. Що й продемонстрували вибори народних депутатів.

На нашу думку, таким особам потрібно заборонити обіймати посади в органах державного та місцевого управління, балотуватися до рад всіх рівнів, якими б порядними громадянами вони не були. І перш за все така заборона має стати уроком для тих, хто збирається йти до влади. А наші статті – нагадування виборцям: за цих людей не можна голосувати.

Сьогодні йтиметься про людину, яка в лавах Партії регіонів не була, але чи не найбільше заслужила на заборону балотуватися на чергових виборах.

************

Як відомо, земля – це найбільший актив кожного населеного пункту. Коли землі мало, за неї змагаються, сваряться та навіть вбивають. А земельні питання у кожній місцевій раді особливо актуальні. Бо «пригородити» собі кілька соток чи кілька гектарів хоче кожен матеріально забезпечений волинянин.

Саме тому в кожній міській раді є неофіційні «земельні диригенти», які допомагають потрібним людям отримати найбільш «ласі» ділянки в місті. У Володимирі-Волинському статус такого диригента у Руслана Мороза. Цей статус збігається із його офіційною посадою – голови земельної комісії міської ради.

Завдяки тісним зв’язкам із міським головою Петром Саганюком Мороз навіть після Революції гідності не зменшив свій вплив. Як повідомляють джерела Волинського Агентства Розслідувань, без погодження із ним та сином міського голови Русланом Саганюком в місті не відбувається виділення жодної значної земельної ділянки.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ГРУПУ САГАНЮКА

Дружба між Саганюка та Морозом яскраво проявилась під час місцевих виборів у 2010 році , коли Петро Саганюк був першим номером у списку «Сильної України» Сергія Тігіпка, а Руслан Мороз – другим. Хоча у Володимирі-Волинському більше значення має кланова приналежність, яка й породила таке сусідство у партійному списку.

 

Одна з останніх спроб земельних оборудок організованих Морозом сталася у червні 2014 року. Директор розважального закладу «Метелик», який, до слова, належить Морозу, Андрій Хиць намагався отримати дозвіл на розробку документації для приватизації 10 сотих землі, але так і не розпочав там будівництво. Свободівцю Сергію Кобі, який особливо прискіпливо ставиться до пов’язаних із Морозом ініціатив, вдалося виявити порушення та зняти питання щодо землі на Лотоцького, 54 із порядку денного.

Оскільки останнім часом депутати перестали відвідувати засідання «земельної» комісії міської ради, Мороз почав «притягувати» обранців туди силою, щоб затверджувати земельні питання, на яких він власне і спеціалізується. Своє небажання вони пояснювали тим, що не хочуть брати участь в «законному дерибані землі» та нарікали на кримінальне минуле Мороза.

 

Вирішення проблем за допомогою сили – звичний метод Руслана Мороза. Для прикладу, навесні дісталося колезі-депутату  Сергію Кобі, а раніше підприємцю Юрія Стемковського. Справа дійшла до суду, де Мороза визнали винним.

Проте інформація про ці побиття набула розголосу через депутатський мандат жертв. Скільки «безмандатних» володимирчан стали жертвами Мороза та його «друзів», нині порахувати важко. Наприклад, ще однією жертвою депутата став колишній начальника податкової інспекції міста Сергій Ситник.

З неофіційних джерел інформаційному агентству «Волинські Новини» стало відомо, що Ситник мав необережність позичити гроші у депутата, а коли той прийшов їх забирати, вимагаючи ще й великі відсотки, підприємець не зробив цього. Тоді нібито послідувало побиття і примус до переоформлення бізнесу підприємця на дружину депутата.

Ситник змушений був звернутися за допомогою до лікарів, але афішувати подію не хоче, очевидно, через те, що його залякали. Після побиття підприємець опинився у хірургічному відділенні місцевої лікарні.

 

Історія побиття Ситника характерна ще й тому, що одне із джерел доходів Мороза – так зване «лихварство». Тобто неофіційно кредитує людей, а потім прзначає кабалні відсотки та за борги забирає житло вабо вибиває гроші силовим методом.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НЕЛЮСТРОВАНИХ

Як ідеться у розслідуванні видання «Громадське.Волинь», Руслан Мороз вже багато років займається кредитуванням, але його угоди з позичальниками часто завершуються тим, що останні залишаються без даху над головою. Головна умова надання кредиту – нерухомість під заставу. Більшість цих угод укладається в конторі Володимир-Волинського нотаріуса Богдана Гордійчука.

Далі події розгортаються за двома сценаріями: Руслан Мороз знаходить відмовку, аби не розписуватись в квитанціях про повернення йому коштів із відсотками протягом трьох місяців і подає до суду за порушення позичальником умов договору, або маючи «на руках» довіреність розпоряджатись майном позичальника, перепродує його родичам.

За словами постраждалих, такі кредити уже спіткали не тільки мешканців Володимира, а й Іванич, Луцька і навіть Києва. Нікому з них не вдалося довести свою правоту у суді. Найцікавіше, що й досі знаходяться охочі позичити кошти у Руслана Мороза.

Натомість Сергій Ситнік розповів виданню, що позичив у нього 150 тисяч долларів на ремонт торгового центру. Навіть показав квитанції про сплату кредиту. «У певний момент дізнався, що майно, яке оформив під заставу (авт. – довіреність на право розпоряджатися торговим центром), готуються переписати на третіх осіб. Коли звернувся до нотаріуса Гордійчука з вимогою розірвати укладену з Морозом угоду, той не приймав заяву на розірвання до того часу, поки майно не переоформили».

 

За майже 5 років каденції Мороза проти нього, попри всі наведенні вище факти, публічно виступали лише місцеві свободівці. Особливо після Революції Гідності, коли, здавалося, справедливість перемогла. Однак їхні заяви ні до чого не призвели, що зайвий раз підтверджує дружні стосунки Саганюка і Мороза.

Для прикладу, у травні Мороз подав у суд на місцеву журналістку і активістку Ольгу Нечитайло. Вона заявила, що в закладі «Метелик» розпивають спиртне неповнолітні і нібито влаштовують нелегальні азартні ігри.

Через декілька днів Руслан Мороз подав судовий позов за образу честі, гідності та ділової репутації, бо у «Метелику», мовляв, немає порушень. Хоча Ольга Нечитайло стверджувала, що є фото, де видно розпивання неповнолітніми алкоголю. Мороз вимагав компенсації 55 тисяч гривень.

Мороз усі суди програв.

 

Окремо потрібно згадати про політичні погляди та заяви Руслана Мороза. Декілька прикладів.

В січні 2014 року до сесійної зали прийшли місцеві майданівці, закликаючи сімох депутатів-регіоналів, розірвати стосунки з партією Януковича. Всім запам’яталася та сесія за емоційним виступом Руслана Мороза, який вирішив захистити регіоналів.

Зокрема він закликав майданівців піти на полігон “вооружитися і застрелитися”.

Відео з сайту ВОЛИНЬ І СВІТ

Другий приклад. У лютому 2015 році Мороз під час сесії пояснив, що відбувається на Сході України.

“В нас в країні йде громадянська війна между востоком і западом …”, – висловився він.

Відео з сайту ВОЛИНЬ І СВІТ

Висновки робіть самі. Сподіваємося їх зроблять мешканці Володимира.

 

Антон СТАШЕВСЬКИЙ