Муковоз пропонує забути про права людини, – адвокат

Якщо ідея начальника луцької міліції Ігоря Муковоза щодо відкриття кримінальних проваджень відносно «комунальних» боржників втілиться у життя, про права людини можна забути.

Про це у соціальній мережі Facebook написав адвокат Василь Нагорний.

Нагорний зазначив: «Вчора прочитав інформацію, подумав жарт. Головний міліціонер Луцька запропонував варіант боротьби з комунальними боржниками, шляхом відкриття кримінальних проваджень. «Відкрите кримінальне провадження дає нам право довідатись та зібрати повну інформацію про те, хто насправді проживає у квартирі, й передати її на розгляд комісії. Такий варіант вирішення проблеми ми розглянули, порадившись з прокурором». Мені як добросовісному платнику потрібно було б радіти такому ноу-хау, бо є «царськосельські» громадяни, які мають величезні заборгованості, натомість пенсіонери платять справно».

Однак він наголосив, що подібні кримінальні провадження дають безмежні можливості слідчим (навіть в рамках КПК), проводити гласні та негласні слідчі дії.

«Місяцями не оголошуючи підозру (а її і не оголосиш, бо не має статті в кодексі), можна розслідувати і збирати інформацію на неугодних громадян. В разі чого, можна просто закрити провадження, мовляв, вибачте помилились», – пише він.

Нагорний заявив: «Якщо такі речі почнуть реалізовуватись, то скоро всі ми в тій чи іншій мірі станемо фігурантами кримінальних проваджень. Про права людини- можна забути. А треба лише змінити житлове, сімейне, цивільне законодавство…»

«Я думав, прокурор здійснює нагляд за законністю дотримання прав людини…» – додав адвокат.