Горохів: депутати звернулися до прихожан Московського патріархату

Депутати Грохівської районної ради підтримали звернення своїх колег ‒ обранців громади Луцького району ‒ до православних прихожан Української Православної Церкви, яка є частиною Російської (Русской) Православної Церкви.

Звернення підтримали під час 39-ї сесії Горохівської районної ради, ‒ пише Горохів ‒ моє місто.

У документі зазначається, що Росія продовжує концентрувати війська та озброювати терористів.

«Верховна Рада України 27 січня 2015 року визнала Російську Федерацію державою-агресором. Така рішуча позиція найвищого законодавчого органу нашої держави покладає на всіх громадян України обов’язок припинити будь-які зв’язки з інституціями Росії, адже вони можуть бути використані проти суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», ‒ йдеться в зверненні.

У документі зазначається, що особливу роль у війні відіграє саме Російська (Русская) Православна Церква, «ієрархи якої називають окупацію України не інакше, як «священна війна» або «хрестовий похід православ’я» і благословляють терористів та найманців на вбивства і знищення всього українського». При цьому РПЦ користується впливом на Українську Православну Церкву (Московського Патріархата), яка є його підрозділом.

«Саме тому керівництво Київської митрополії, єпископат УПЦ МП, значна частина священників не засудили російської окупації Криму і агресії на Донбасі. Більше того – Синод УПЦ МП у червні та грудні 2014 року ухвалив зміни до статутів двох кримських єпархій, які визнають Крим суб’єктом Російської Федерації», ‒ продовжують депутати.

«Ми переконані, що абсолютна більшість вірян і священнослужителів УПЦ МП – щирі патріоти України, які вболівають за її волю і щасливу долю. Тому звертаємось до Вас, дорогі земляки: вимагайте від керуючих органів Української Православної Церкви негайного виходу зі складу Російської (Русской) Православної Церкви і створення помісної церкви, яка не буде інструментом російської агресії. Якщо ж така перспектива бачиться Вам нереальною, маєте інший шлях – особисто долучитися до возз’єднання в Українську Помісну Православну Церкву», ‒ написано в зверненні.