Буча у «Волиньгазі»: чому не пускали активістів і журналістів

Активісти громадського руху «Народний Контроль» та журналісти однойменного відеопроекту не могли потрапити у будівлю «Волиньгазу».

Протягом останніх двох місяців у громадську приймальню «Народного контролю» у Луцьку звернулися понад 20 осіб зі скаргами на дії «Волиньгазу», – повідомили у прес-службі громадського руху.

Активісти та журналісти «Народного Контролю» вирішили перевірити, як приватна структура обслуговує волинян. Однак їм в цьому спробували перешкодити невідомі особи.

23 липня активісти та журналісти «Народного контролю» разом із чотирма заявниками навідались у Службу обліку газу ПАТ «Волиньгаз». Однак на дорозі їм стали невідомі особи у формі з написом «охорона».

Два чоловіки, не представившись та не пред’явивши жодного посвідчення, перегородили шлях журналістам та не впускали їх у приміщення. На запитання, чим викликані такі дії, адже журналісти заходять на територію не режимного об’єкту, а приймальні підприємства, ці особи відповідали лиш, що це вказівка керівництва.

Активіст «Народного контролю» Михайло Шелеп вимагав у цих «охоронців» не перешкоджати роботі журналістів та пропустити їх всередину будівлі, а також попередив їх про кримінальну відповідальність за такі дії. Але оскільки ці особи не реагували, він змушений був викликати правоохоронців.

Лише після цього та коли на місце інциденту прийшов чоловік, що назвався нібито керівником охорони, журналістів та активістів «Народного контролю» впустили у приміщення. Вже там, у присутності активістів та при включених камерах, працівники «Волиньгазу» надали людям повні та вичерпні консультації, щодо питань, які їх хвилювали. Детальніше про це ми розповімо у наступному сюжеті програми «Гаряча лінія «Народного контролю».

До слова, «охоронці» газовиків спочатку не хотіли представлятись й правоохоронцям, тому міліціонери змушені були попередити їх про можливість «відвідання» відділку. В той же час працівники «Волиньгазу» спробували пояснити такі дії своїх співробітників нібито тим, що журналісти не попередили прес-службу підприємства про свій візит, однак не заперечували, що забороняти зйомку вони не мала права.

Журналісти «Народного контролю» написали заяву в міліцію про перешкоджання їхній професійні діяльності та описали усі деталі інциденту. Адже для нас важливо, щоби будь-які протизаконні дії несли за собою покарання.

Нагадаємо, що згідно ст. 171 Кримінального кодексу України «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».