Активісти заявили про «тендерні мутки» луцьких комунальників

Активісти громадської організації «Межа» стверджують, що виявили порушення при проведені тендеру на прибирання снігу в Луцьку.

Про це йшлося під час прес-конференції у п’ятницю, 24 липня.

Як розповів представник організації Серій Ковпак, на початку року департамент ЖКГ Луцької міської ради проводив тендер, у якому взяли участь два учасники: «Імпел гріффін груп» та «Теркомуналсервіс». Пропозицію «Імпел гріффін груп» погодили, хоча як встановили активісти «Межі», це підприємство з Києва займається прибиранням квартир та помисливих приміщень, і згідно із КВЕД не може прибирати сніг на вулицях. Проте у Луцькій міськраді чомусь «закрили очі» на це.

Розкриття пропозицій вищевказаних відкритих торгів відбулося 2 лютого 2015 року. Найменшою за вартістю пропозицією була пропозиція ТзОВ «Теркомуналсервіс» на 7 312 956,49 гривень. Тож 11 лютого підприємство визнали переможцем торгів.

Однак, у ГО «Межа» стверджують, що з’ясували обставини, які свідчать про антиконкурентну змову, корупційні дії та порушення чинного законодавства комітетом конкурсних торгів департаменту під час проведення цієї закупівлі.

Зокрема вони навели такі аргументи:

1)ТзОВ «Теркомуналсервіс» зареєстровано 03.02.2014 – за три місяці до оголошення вказаного тендеру. Відтак на практиці такий учасник не може відповідати вимогам конкурсної документації, таких як: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів; наявність фінансової спроможності та інші технічні, якісні та кількісні вимоги до предмета закупівлі.

2)ТзОВ «Теркомуналсервіс» зареєстровано за адресою: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 18, оф. 105/6. Засновником цієї юридичної особи є – Швець Ігор Вікторович. Водночас, за цією ж адресою зареєстровано ТзОВ «Тернопіль комунал сервіс», керівником якого є той же Швець Ігор Вікторович. Відповідно до рішення Господарського суду Тернопільської області від 06.05.2014 справа №921/287/14-г/17 за позовом Антимонопольного комітету України у Тернополі з ТзОВ «Тернопіль комунал сервіс» стягнено штраф у сумі 50 000 гривень у справі №659-УД «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу».

3)Основним видом діяльності ТзОВ «Теркомуналсервіс» є інші види діяльності із прибирання (КВЕД 81.29), що не відповідає кваліфікаційним критеріям до учасників вищевказаних конкурсних торгів.

Тому «Межа» звернулася з відповідними зверненнями до Державної фінансової інспекції у Волинській області та до обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Згідно з інформацією, що вказана у отриманому листі від антимонопольників, засновник ТзОВ «Теркомуналсервіс» Ігор Швець, він же директор ПП «Дисконт Плюс» (Луцьк), у 2008 році рішенням адмінколегії АМКУ був притягнутий до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції з накладенням штрафу обсягом 6 000 гривень та пені в 8 000.

Нагадаємо, власником підприємства «Теркоміналсервіс» є Ігор Швець, якого пов’язують з екс-заступником міського голови Луцька, а нині – представником громадської платформи «Інститут розвитку міста» Владиславом Стемковським.