Активіст заявляє про фіктивне підприємство Колісника, прокуратура заперечує

Громадський активіст Віталій Жабчук стверджує, що на Волині 4 роки існувало фіктивне підприємство ДП «Ішівське мисливське господарство» без мисливських угідь, на яке виділяли бюджетні кошти.

Тому він оскаржує в суді вже другу постанову прокуратури Волинської області про закриття кримінального провадження щодо діяльності цього підприємства. Судове засідання у справі відбулося 22 липня.

Як повідомляють у прокуратурі області, 4 червня 2013 року Жабчук звернувся у міліцію із заявою про те, що у 2010 році службовці обласного управління лісового та мисливського господарства «зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання незаконного прибутку, на території Володимир-Волинського району створили фіктивне підприємство ДП «Ішівське мисливське господарство», що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам».

Прокуратура встановила, що 20 листопада 2008 року наказом Державного комітету лісових ресурсів за пропозицією Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства створили вказане держпідприємство «Ішівське мисливське господарство.»»

Щоб підприємство могло нормально працювати, обласне управління подало документи до Волинської облради щодо надання йому в користування мисливських угідь у Володимир-Волинському районі.

Проте того ж самого дня, коли затвердили статут ДП «Ішівське мисливське господарство», тобто 28 листопада 2008 року, Волинська облрада надає мисливські угіддя площею 10647 гектарів приватному підприємству ТзОВ «Ішів», яке належить приватним підприємцям Валерію Анцигіну, Сергію Ланевичу та Миколі Юнаку. Останній відомий у Володимир-Волинському як претендент на крісло міського голови.

Новый точечный рисунок2

Таке рішення 23 грудня 2009 року опротестувала прокуратура Волинської області, тому фактично угіддя так і не передали. Вони залишилися у користуванні ДП «Володимиир-Волинське ЛМГ».

Проте, як розповідає Віталій Жабчук, ДП «Ішівськев мисливське господарство» отримало більше 400 тисяч гривень бюджетних коштів на охорону угідь, які їй так і не надали. Тобто повторно виконало роботу працівників ДП «Володимиир-Волинське ЛМГ».

Тому Жабчук вважає, що підприємство «Ішівське мисливське господарство» було фіктивним, оскільки виконувало роботи на угіддях, де їх мало виконувати інше держпідприємство.

У прокуратури інше пояснення ситуації. Як ідеться у постанові про закриття криміналу, «Ішівське МГ» отримало 401,7 тисячі гривень. Більшість коштів пішло на зарплати штатним працівникам, які займалися « охороною, відтворенням та раціональним використанням мисливського фонду на території мисливських угіддь».

Також прокурори пояснюють, що наявність чи відсутність мисливських угідь не перешкоджає бюджетному фінансуванню. Ще вони зазначають, що у січня 2013 року податківці проводили позапланову перевірку «Ішівського мисливского господарства» за період із 1 січня 2010 по 11 січня 2013 року і порушень не виявили.

Саме тому вони вже вдруге закривають кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 та частиною 1 статті 284 Кримінального кодексу.

Проте Віталій Жабчук поки здаватися не збирається та оскаржує вже другу постанову в суді. Справа у тому, що в 2013 році угіддя таки передали ТзОВ «Ішів» Юнака та партнерів. Активіст вважає, Щцо таким чином за бюджеті гроші навели порядок в угіддях. Розвели дичину, а тепер цими благами користуються приватні особи, пов’язані із екс-керівником управління лісового та мисливського господарства Богданом Колісником.