Пам’ятник Небесній Сотні: пропонують створити новий меморіал

Створити новий меморіальний парк, у якому й встановити пам’ятник Небесній сотні, пропонують представники робочої групи. На могилі Василя Мойсея ж ‒ встановити надмогильний пам’ятник.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму 23 липня.

«Ми зустрічалися з сім’єю Мойсея. 400 тисяч гривень вже перераховано на роботи, на відкриття пам’ятника, приїдуть родичі з- за кордону», ‒ повідомив Павло Данильчук. Тому зараз вплинути на вигляд пам’ятки немає ніякого механізму. Те саме і з алеєю в Гаразджі – сьогодні почали зносити хрести, що будувати алею.

За його словами, родичі вже не мають сил переглядати пропозиції, тому погодилися на запропоновані міською радою варіанти. Також родини побоюються, щоб передбачені кошти «не зникли», тому хочуть якнайшвидшого його встановлення. Єдиний варіант, за його словами, підкоригувати існуючий варіант. Ситуацію з родинами загиблих він назвав «зіштовхуванням лобами».

Водночас робоча група пропонує встановити на могилі Мойсея надмогильний пам’ятник, при розробці якого врахують думки родичів. А пам’ятник Небесній стоні можна буде встановити у парку за РАЦСом, який пропонують перетворити у новий меморіальний комплекс.

Учасники зустрічі наголосили, що площу перед РАЦСом перейменували в честь Героїв, тому доцільно було б перейменувати ще й скверик. Щодо алеї , комісія теж рекомендувала переглянути проект пам’ятки і провести новий конкурс на проект.

Депутати підтримали таку пропозицію, тому відповідні звернення надішлють на ім’я міського голови.