(Не)доступний губернатор Гунчик: говорять журналісти

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик під час підсумкової прес-конференції, на якій прозвітував про свій перший робочий рік, заявив про відкритість для преси.

Про це пише на сторінках ВолиньPost Наталія Поліщук.

Зокрема, керівник облдержадміністрації наголосив, що журналісти в будь-який момент можуть звернутися до нього: «Якщо виникатимуть якість питання, ви в будь-який момент можете звернутися в облдержадміністрацію і я всі відповіді надам», – зазначив він.

Проте, добитися коментаря в очільника облдержадміністрації не так просто. Зі всіма питаннями він відправляє журналістів у прес-центр.

Керівник прес-центру Світлана Головачук на запитання, яким чином можна отримати у голови ОДА коментар, відповіла: «Пишіть запит».

Ми поцікавилися у наших колег-журналістів, наскільки зручною є співпраця представників ЗМІ з Володимиром Гунчиком.

Журналіст Ольга Булковська (Волинський інформаційний портал):

«Скажу за себе: жодного разу проблем із коментарем не виникало ні в мене, ні в людей, які працюють в «Волинському інформаційному порталі». Окрім того, минулоріч робила з Володимиром Петровичем інтерв’ю. На всі питання відповідав, записувалися без проблем в обумовлені день і годину, під час узгодження тексту нічого не викидалося, правки були геть незначними».

Журналіст Андрій Лучик (газета «Хроніки любарта»):

«З Гунчиком пресі спілкуватися важко. Можу із впевненістю сказати про це ще з часів його керівництва автозаводом. Усі запитання, які адресують до нього журналісти, він намагається перекласти на прес-службу (колись – автозаводу, нині – ОДА). Більше того, погіршилася ситуація із доступом до публічної інформації. За часів Бориса Клімчука цей механізм працював, як годинник. Нині маю досвід неправомірної, на мою думку, відмови у доступі до публічної інформації, що планую доводити в суді».

Журналіст Сергій Шаповал (Сучасний сайт Ковеля):

«Не знаю, я до нього ніколи не звертався».

Журналіст Вікторія Семенюк (Перше інформаційне агентство «Волинські новини»):

«Я не можу сказати, що Гунчик є відкритий для преси. Якщо до нього звернутись в телефонному режимі, він постійно відправляє до прес-служби. Однак, якщо його перепинити десь після оперативної наради чи інших подій, він коментарі дає. Над відкритістю і прозорістю губернатора перед ЗМІ йому ще треба працювати».

Журналістка Ірина Мусій (відома під псевдо Аріна Крапка):

«З головою Волинської ОДА в мене не виникало якихось ситуацій, щоб він відмовлявся щось коментувати особисто мені. Але були ситуації під час публічних заходів, коли він не завжди чув те, що його питали журналісти ну або вдавав, що не чув. Мені іноді здається, що наші чиновники не зовсім розуміють, хто такі журналісти і яка їх роль. І тут йдеться не лише про Гунчика, а й про інших. Вони думають, що ми зобов’язані писати те, що вони хочуть і як вони кажуть, хоч насправді іноді навіть краплини правди нема в тому, що вони говорять. А ще дивує, коли ігнорують журналістів, мовляв, стукайте і, може, ми вам відкриємо. Навпаки – можновладці різних рівнів зобов’язані нам надавати коментарі, а не ігнорувати».

Журналіст Юрій Ричук, (Медіахолдінг «Сім’я і дім»):

«Розумію претензії багатьох колег-журналістів до голови Волинської ОДА. Втім, кожен мусить говорити про власний досвід. Тому від себе скажу, що ніяких непорозумінь, які б спонукали мене чи моїх підлеглих ставити претензії до відкритості голови ОДА, не виникало. Чи то ми такі уже комунікабельні, чи не ставили аж надто незручних питань… А може, просто вміємо ставити їх так, аби не викликати зворотню агресію. До речі, журналісту видання “Таблоїд Волині” Гунчик без проблем розповів, про те, яку горілку п’є на риболовлі, про свій другий шлюб, і навіть запросив додому, аби показати колекцію літачків».

Журналіст Анатолій Котлюк (Волинське агентство розслідувань):

«Мені та колегам з ВАРу рідко доводилося брати коментарі в Володимира Гунчика. Зазвичай намагаємося контактувати через прес-службу, з якою зуміли налагодити співпрацю. Однак від колег начуваний про проблеми, які виникають при спілкування з головою ОДА. Така ситуація виникла лишень через те, що Гунчик перебуває не на своєму місці. Що в свою чергу сталося, бо в команді Порошенка не було людей, які могли зайняти посаду губернатора Волині. Тому вибір пав на чоловіка, який більшість життя працював на заводі директором і тепер не може вилізти з цього костюма. Звичайно, це не виправдовує Володимира Петровича. Оскільки Гунчик взявся за цю роботу, то мав би й зрозуміти, що повинен змінити стиль спілкування зі ЗМІ та громадою. На жаль, він цього не зробив».

Журналіст Мирослав Ватащук (Західна інформаційна корпорація):

«Мені важко оцінити рівень відкритості голови ОДА для спілкування із пресою та громадськими активістами. Але, порівнюючи із його попередниками, то, на мою думку, менш відкритим був тількиАнатолій Француз».

Наталка ПОЛІЩУК, ВолиньPost