Комісія Луцькради ‒ «за» усунення Ковтуненка

Постійна комісія Луцької міськради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту підтримала звернення до органів влади щодо звільнення судді Віталія Ковтуненка.

Таке рішення прийняли у четвер, 23 липня.

Як розповів депутат Сергій Сівак, дві основні претензії до судді – справи проти євромайданівців та «анексія» будинку Ольги Таран у селі Липини Луцького району.

Депутат Ігор Поліщук поцікавився, чи є статистика рішень Ковтуненка, які оскаржили в апеляційній інстанції. За словами Сівака, такої статистики немає, проте йдеться передусім про моральну відповідальність судді.

Активіст «Самооборони Волині» Юрій Моклиця розповів про можливу змову родини Ковтуненка із державними реєстраторами, завдяки чому вдалося переоформити будинок у Липинах, на який накладений арешт.

Депутат Богдан Шиба наголосив, що в Україні часто домогтися правосуддя буває важко, тому для усунення одіозних суддів потрібна «громадська хвиля», інакше змін не буде. Він підтримав звернення.

Власниця будинку в Липинах Ольга Таран розповіла про власне негативне враження щодо персони Ковтуненка.

Депутат Андрій Осіпов вважає, що події на Майдані не змінили суть суддівської системи, тому громадськість має використовувати всі законні методи боротьби із суддівським свавіллям.

Тому депутати рекомендували сесії міської ради розглянути це питання.

ЧИТАТИ ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ: Одіозного суддю Ковтуненка хочуть усунути із посади.