Депутатів дивує ініціатива дати Фацевичу «почесного лучанина»

Ініціатива присвоїти звання «почесного лучанина» шефові поліції Києва Олександру Фацевичу викликає подив у деяких депутатів Луцької міськради.

Про це йшлося під час засідання комісії Луцької міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту 23 липня.

Як розповів депутат Богдан Шиба, він буде голосувати проти, бо це досить несподівана пропозиція, яка не пройшла належне обговорення. Також він нагадав, що сам Фацевич був здивований таким розвитком подій і вважає, що не заслуговує на це.

Тому Шиба стверджує, що хоча Фацевич ‒ герой та хороша людина, проте нині присвоєння йому такого звання не на часі.

Депутат Ігор Поліщук вважає, що форма подачі проекту ‒ «незрозуміла та підкилимна», а сам документ спрямований на піар міського голови. Тому він заявив, що утримається при голосуванні.

Секретар Луцької міськрад Сергій Григоренко натомість заявив, що пропозицію треба підтримати, бо постать Фацевича ‒ символічна. Він, мовляв, етнічний росіянин, проте став Героєм України. Також він нагадав про подвиг роти «Світязь» під Вуглегірськом, де вони без втрат вийшли із оточення. Він вважає, що обговорювати кандидатури потрібно у вузькому колі, а не виносити на розсуд громадськості. Натомість широке громадське обговорення може когось образити. Тому Григоренко закликав «не шукати тут політику».

Андрій Осіпов заявив, що ініціативність Григоренка заслуговує на повагу, тому не уточнив, чи підтримає таку пропозицію.

Нагадаємо, Олександра Фацевича хочуть зробити почесним лучанином.