Будівництво на Відродження: мешканці та забудовниця не домовились

На проспекті Відродження, 24 Г, де будують торгово-офісний центр, відбулася зустріч мешканців навколишні будинків, представників влади міста та забудовниці. Діалог налагодити не вдалося, тому призначили зустріч 30 липня у міськраді. Жителі будинків такого проведуть загальні збори щодо будівництва.

Зустріч провели 23 липня.

На збори приїхали чимало представників міської ради – заступниця міського голови Лариса Соколовська, головний архітектор міста Леонід Герасимюк, член виконкому Олег Бондарук, начальник управління підприємництва і реклами та депутат міської ради Павло Данильчук.

Приїхала і забудовник Наталя Кушнір (документи, нагадаємо, оформлені на Оксану Кушнір).

На зустрічі обговорювали питання, які запланували ще під час попередньої зустрічі у ЦНАПі. Найбільше мешканців цікавлять межі будівництва, яким чином буде здійснюватися доїзд до центру, де буде розташовуватися парковка та вигляд будівлі. Поцікавилися також, чи наявні у забудовниці усі необхідні документи.

Лариса Соколовська розповіла, що “документи перевіряли тисячу разів” – усі дозволи є, порушується лише принцип добросусідства. Проте люди хочуть побачити документи на власні очі.

Наталя Кушнір стверджує, що усі документи приносили на збори громадян, які відбувалися за головування заступника міського голови Тараса Яковлева. Люди заперечують, стверджуючи, що якщо документи й були, то ніхто їх жителям не демонстрував.

До того ж мешканці прилеглих будинків стверджують, що раніше ділянка забудови була більшою – паркан стояв на декілька метрів далі, тобто початково забудовниці “захопила” частку території.

На питання щодо парковки Наталя Кушнір не може дати однозначної відповіді – раніше її побудову передбачали в підвалі. Проте відповідної документації не затвердили. Водночас забудовниця повідомила, що якщо “для власних потреб вистачить 4-5 авто”, то їх паркуватимуть саме у підвалі. Окрім того, вони домовилися про місця з парковками, які знаходяться поблизу. Також розглядають і варіант зведення парковки за межами будівництва, оскільки “від межі земельної ділянки 15 метрів закріпляється за забудовником для догляду  території та здійснення благоустрою”. Представник забудовниці Василь Шимодюк розповів, що парковку розглядають як частину благоустрою.

Водночас вона прокоментувала й інші пункти благоустрою, які прописані в гарантійному листі.

“Ініціативна група мала розробити пропозиції. Ми готові вас почути”, – каже Кушнір. За її словами, на попередніх зборах домовилися, що жителі створять ініціативну групу. яка запропонує варіанти благоустрою, які влаштують місцевих мешканців. Проте поки пропозицій ніяких не надходило.

Кушнір запевнила усіх присутніх, що в будівлі не буде жодних розважальних закладів, а приміщення планують “для здійснення підприємницької діяльності”.

Цікавлять мешканців і межі їх прибудинкових територій. Проте представників ЖЕКу на зустрічі не було, тож це питання розглядатимуть вже на зустрічі у міській раді.

Навіть під час зустрічі будівництво не припинялося, що неабияк дратувало мешканців.

Водночас мешканці просять забудовницю припинити будівництво хоча б до владнання усіх спірних моментів. Проте вона відмовляється, посилаючись на відсутність правових підстав.  Тому лист зі зверненням щодо призупинки будівництва передадуть забудовниці від імені комісії.

Тож сьогодні жителі створять ініціативну групу, яка відвідає збори у міській раді 30 липня. Також постановили провести загальні збори усіх мешканців прилеглих будинків для пошуку шляхів вирішення конфлікту та обговорень ідей для благоустрою.

Представники міської ради, у свою чергу, записали усі питання, які розглядатимуть на зустрічі.

Нагадаємо, це вже не перше будівництво, пов’язане з Наталією Кушнір, яке викликає невдоволення у лучан – жителі приходили на сесію міської ради, а забудову на Соборності, 24 люди демонтували самотужки.