Бійці випробували захисні конструкції, розроблені лучанином

Військовослужбовці частини В0259 випробували на міцність захисні габіони, розроблені луцькими волонтерами.

Конструкція складається з металевого каркасу півтора метри висотою, обшитого з середини цупкою тканиною. Габіони швидко монтуються, скріплюючись між собою дротяною спіраллю, після чого заповнюються піском, – пише Буг.

«Такі габіони легко складаються і їх просто перевозити. Стрілецька зброя їх не пробиває, але ми ніколи не випробовували їх вогнем важкої зброї», – розповідає Віталій Бобир, директор ТзОВ «Західторгхліб» (Кічкарівка), який привіз захист на випробування.

Наповнені піском дротяні куби спочатку обстріляли з ручних гранатометів, потім зі стаціонарного гранатомету, «фаготу», зенітної установки та гармати «рапіра».

Попри шквальний вогонь та прямі влучення захист гідно тримався. Розробка волонтерів є аналогом натовських захисних систем. За допомогою таких габіонів можна у надзвичайно короткий строк посилити слабкі позиції ЗСУ або облаштувати блокпост.

Волонтери тепер шукають спонсорів, які б придбали матеріали для виготовлення конструкцій. За наявності матеріалів вони готові безплатно зайнятись їх виготовленням та доставкою у зону АТО.