Волинян кличуть до війська

Волинян запрошують іти до війська, гарантуючи достатнє грошове забезпечення та захист прав військовослужбовців.

Про гарантії для військових розповів заступник Волинського обласного військового комісара підполковник Ігор Підлісний.

«Сьогодні військовим комісаріатам надано право здійснювати призов добровольців  на військову службу незалежно від місць дислокації та підпорядкованості військових частин», – каже підполковник. Тож добровольці мають пріоритетне право на вибір військової частини з відповідного переліку частини ЗСУ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту України.

Ігор Підлісний також розповів про грошове забезпечення військовослужбовців  – воно залежить від військового звання та посади з урахуванням вислуги років. Так, грошове забезпечення за місяць  щойно призваного рядового становитиме не менше 2340 грн, командир відділення отримує 2837 грн, а командир взводу (лейтенант) — 3800 грн.

Бійці, які беруть безпосередню участь в АТО,  отримують  додаткову винагороду, рівну зарплатні за місяць. На сьогодні грошове забезпечення військовослужбовця, який бере участь в АТО, має становити не менше 5700 грн, командира відділення — 6780 грн, командира взводу (лейтенант) — 9360 грн, командира батальйону — 13917 грн.

Підполковник повідомив, що добровольці, яких приймають за контрактом, отримують також одноразову грошову допомогу різного обсягу залежно від звання.

Окрім того, військовослужбовцям, які демобілізуються, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4 % від місячного грошового забезпечення місяць служби, але не менш як 25 %від забезпечення за місяць.

Існує ряд додаткових виплат: за безпосередню участь у вогневому зіткненні з противником військовослужбовцям сплачується 1000 грн. за добу. За знищення або захоплення бойової техніки противника винагорода виплачується на підрозділ, екіпаж або військовослужбовцю в розмірі від 12 до 243 тис. грн. залежно. Передбачені також додаткові винагороди за успішне виконання бойового завдання на з’єднання, окрему військову частину або установу в розмірі від 61 до 365 тис. грн.

Також Ігор Підлісний наголошує на тому, що добровольцям передбачені гарантії соціального і правового захисту,  зокрема зарахування служби до стажу роботи, безкоштовне лікування, звільнення від нарахування штрафних санкцій тощо.

За роз’ясненнями підполковник радить звертатися до військового комісаріату за місцем проживання.