У Луцьку люди протестують проти парковок у «Старому місті»

Мешканці, які проживають в зоні історико-культурного заповідника «Старе місто», – проти встановлення парковок біля їхніх будинків.

Відповідне звернення вони спрямували до Луцької міського голови Миколи Романюка, – пише у соціальній мережі Facebook активіст Андрій Білан.

«Ми, мешканці історико-культурного заповідника «Старе місто», протягом багатьох років спостерігали за спробами влади щось зробити для історичної чатисни міста. Далеко не завжди ці нововведення приносили позитивні наслідки. Найбільшим негативом вважаємо функціонування на Замковій площі автостоянки», – йдеться в документі.

Під відповідним зверненням підписалися жителі вулиць Драгоманова і Братковського.

Активіст нагадує, що під час засідання виконкому підтримали проект рішення щодо організації руху транспорту в старій частині міста. Однак питання врегулювання парковок викликало і чимало дискусій серед членів виконкому. У «Старому місті» облаштують п’ять парковок, які приноситимуть кошти в міський бюджет, загалом уся система буде автоматизована та оснащена камерами відеоспостереження.

Члени виконкому цікавилися тим, яким чином планують обмежити в`їзд на територію Старого міста, обговорили ціну парковок та інші питання.

«Щодо ціноутворення на паркування, так не погоджено ще до кінця. Так за словами Тараса Яковлева, потрібно обрахувати та погодити з антимонопольним комітетом. Попередньо із підприємцем, яки облаштує парковку, погоджено ціну 6 грн за годину, однак ціна може й змінитися, може й 4 грн буде», – йдеться в його дописі.

Думка мешканців, які проживають в історичному заповіднику “Старе місто”, така аби обмежити рух транспорту, але більшість одноголосно проти парковочних місць.

Але повторним голосуванням це рішення пройшло.

Насамкінець, заступник міського голови Лариса Соколовська запропонувала створити комісію, до якої ввійдуть і мешканці, щоб вирішити проблемні питання.