Гунчика звинуватили в «саботажі» легалізації видобутку бурштину на Волині

Депутат Волинської облради Василь Столяр вважає, що голова Волинської ОДА Володимир Гунчик та облради Валентин Вітер саботують питання легального видобутку бурштину.

Про це він заявив під час ефіру у програмі «Ваш депутат» у вівторок, 21 липня.

Столяр нагадав, що був одним із 4 депутатів, які подавали на сесію облради проекти рішень щодо надання дозволу на геологорозвідку та видобуток бурштину на Волині. Проте жодне із таких питань «не пройшло». Публічно проти надання дозволів виступив голова ОДА, оскільки на думку Гунчика, треба дочекатися змін у законодавстві.

Натомість Столяр вважає, що посадовці саботують легалізацію видобутку бурштину та втрачають можливість наповнити обласний бюджет. За його словами, при видобутку 10 тонн бурштину «громада отримує 156 мільйонів гривень доходу».

На думку Василя Столяра, із обласного бюджету мають набагато більше підтримувати сім’ї постраждалих на Майдані та на Сході, а гроші на це можна було б отримати від оподаткування видобутку бурштину.

Також він прокоментував проект рішення щодо створення комунального підприємства «Бурштин Волині». Столяр вважає, що таке підприємство створюють з ініціативи Гунчика. Проте він зазначив, що у Волинській області немає розвіданих родовищ бурштину, тому дозвіл на промисловий видобуток без геологорозвідки не дадуть жодному підприємству.