Справа «лісів Колісника»: суд перенесли

У Луцькому міськрайонному судді розглядали скаргу колишнього головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Віталія Жабчука щодо постанови про закриття кримінального провадження у справі фіктивного ДП «Ішівське мисливське господарство», яке створив колишній начальник лісомисливського управління Богдан Колісник.

Розгляд скарги відбувався 22 липня.

Жабчук подав до суду скаргу про скасування постанови про закриття кримінального провадження. Провадження, нагадаємо, вели за фактом зловживання своїм службовим становищем з метою отримання незаконного прибутку службовими особами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) під час створення ДП «Ішівське мисливське господарство».

Його закрили «за відсутності в діянні складу адміністративного правопорушення».

Жабчук вважає закриття провадження незаконним, оскільки слідчий не встановив фактичні обставини справи. Зокрема не виконали ухвали суду про обшук в управлінні. Також позовник вважає, що слідчий не проводив досудового розслідування, а лише розглянув матеріали кримінального провадження.

Тому Жабчук звернувся до суду з проханням призначити скаргу до розгляду, витребувати матеріали справи, скасувати постанову про закриття кримінальної справи та постановити ухвалу про зобов’язання вчинити певну дію на виконання КПК щодо об’єднань однакових кримінальних справ.

«Суд скасував кримінальне провадження №210… А сьогодні з’явилося кримінальне провадження з іншим номером», – зазначив Жабчук. Він вважає, що слідчий «взагалі нічого не зробив». Такі висновки скаржник зробив, прочитавши матеріали провадження.

«У постанові написано, що слідчий допитував заявника. Мене він не допитував, я його уперше бачу», – розповів Жабчук, додавши, що він – головний свідок незаконних діянь підприємства.

Скаржник стверджує, що 28 листопада 2008 року, коли облрада надавала землі ДП « Ішівське мисливське господарство», такого підприємства взагалі не існувало. За словами Жабчука, ні прокурор, ні слідчий матеріалів справи йому не надають.

Водночас прокурор зазначив, що заявник такого права не має, він лише може отримати інформацію щодо результатів розгляду заяви та отримати відомості щодо результатів розгляду. За словам Жабчука, нинішній прокурор у справі Антонюк раніше був слідчим, а після закриття кримінального провадження щодо «одіозного Колісника», пішов на підвищення.

Оскільки в судовому засіданні були відсутні матеріали кримінального провадження, суд відклав розгляд до витребування матеріалів і з’ясування обставин для розгляду справи. Проте Жабчук вважає, що матеріали справи до суду не надали свідомо, щоб затягнути справу. Наступне засідання призначили на 17:00 28 липня.

Цікаво, що перед початком засідання прокурор та слідчий заперечили проти фото і відео зйомки на засіданні. Проте суддя задовольнив клопотання ЗМІ щодо присутності їх та фіксації розгляду.