Одіозного суддю Ковтуненка хочуть усунути із посади

Депутати із фракції ВО «Свобода» пропонують від імені Луцької міської ради звернутися до керівництва держави щодо неправомірності перебування на посаді судді Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка.

Про це йдеться у проекті рішення, який виносять на наступну сесію ради.

Депутати пропонують звернутися до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, заступника Генерального прокурора України Давіда Сакваралідзе, Міністра юстиції України Павла Петренка, голови Вищої атестаційної комісії суддів. Вони просять «розглянути питання про відсторонення судді Ковтуненка В.В. а також інших згаданих суддів, від займаних посад у зв’язку із недовірою до їх діяльності у міської громади».

У тексті звернення судді згадують про найбільш одіозні вчинки Віталія Ковтуненка, зокрема розгляд справ щодо луцьких євромайданівців та винесення рішень про їх домашній арешт. Також згадали про те, як родина Ковтуненка «анексувала» будинок у селі Липини Луцького району.  Нагадаємо, активісти разом із господарем Ольгою Таран влаштували там акцію 19 травня.

Публікуємо текст звернення без змін та правок:

ЗВЕРНЕННЯ

Луцької міської ради

до Президента України, голови Верховної Ради України, заступника Генерального прокурора України Давида Сакваралідзе, Міністра юстиції України, голови Вищої атестаційної комісії суддів щодо неправомірності перебування Ковтуненка В.В. на посаді судді Луцького міськрайонного суду

За більш як рік, що минув після подій на Майдані,українська влада невтомно і постійно заявляє, що одним із її першочергових намірів є проведення судової реформи.

Зміна судової системи – одна з вимог людей на Майдані, одна із головних умов Євроінтеграції, одне із основних очікувань суспільства від нової влади.

Слова «міліціонер, прокурор і суддя» стали фактично синонімами хабарництва і корупції. І якщо події останніх днів, з приходом Давіда Сакварелідзе та Еки Згуладзе у відповідні структури, породжують надію та певний оптимізм щодо змін, то судова система у нинішньому її вигляді є нездатною до самоочищення та реформування. Яскравим підтвердженням цих слів є подальше перебування на посаді судді Луцького міськрайонного суду гр. Ковтуненка В. В.

Цей одіозний прибічник Ківалова-Портнова-Медведчука разом із Аллою Валеріївною Борнос та Вірою Іванівною Смакович, ухвалював рішення про арешт і використання електронних браслетів для активістів Євромайдану на Волині. Іменем України ухвалювались рішення про заборону брати участь у масових заходах окремим депутатам Луцької міської та Волинської обласної рад.

Зважаючи на численні звернення громадських організацій, народних депутатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів 10 лютого 2015 р. було відкрито дисциплінарне провадження щодо 6 (шести) суддів, які приймали рішення стосовно учасників масових акцій протестів в кінці 2013р. – початку 2014р., серед яких значиться і Ковтуненко В. В. Однак, із незрозумілих причин, які, можливо, пов’язані із родинними зв’язками судді у вищих судових інстанціях, зокрема, Смокович Михайло Іванович, рідній брат дружини В.В. Ковтуненка, який перебуває на посаді секретаря пленуму Вищого Адміністративного Суду України, 24 березня 2015р. ця комісія прийняла рішення відкласти притягнення до дисциплінарної відповідальності згаданого суддю Луцького міськрайонного суду.

Прийняття такого комісійного рішення фактично означає надання судді Ковтуненко В. В. індульгенції на подальші неправомірні дії, вселяє відчуття безкарності та неможливості переламати мафіозну судову систему. За період, що минув від березня 2015 р. Ковтуненко В.В. знову встиг відмітитись у кількох резонансних справах, зокрема у незаконній «анексії» приватного помешкання гр. Ольги Таран, що знаходиться в с. Липини, поблизу обласного центру.

Згадані факти – це лише вершина «айсбергу діянь» цього судді, які мали значний суспільний резонанс.

Варто також згадати, що Ковтуненко В. В. (№125), Борнос А. В.(№126), Смокович В. І.(№139) (волинський окружний адміністративний суд) є фігурантами люстраційного списку винних у кровопролитті в Україні за версією кількох громадянських організацій республіки Литви (громадянський рух Литви «За демократію Україна», громадське об’єднання «Незалежна республіка» (NR.Baltia), в якому перші позиції займають сім’ї Януковича, Азарова, брати Клюєви, Арбузов і т.д.

Зважаючи на необхідність очищення судової гілки влади від працівників, що своєю присутністю дискредитують намагання українського суспільства реформувати систему судочинства, просимо розглянути питання про відсторонення судді Ковтуненка В.В. а також інших згаданих суддів, від займаних посад у зв’язку із недовірою до їх діяльності у міської громади.