Закон про збільшення допомоги сім’ям загиблих: як голосували нардепи з Волині

Лише двоє волинських нардепів підтримали закон щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей. Решта були відсутні.

20 липня Верховна Рада України підтримала цей документ у другому читанні. За це проголосували 229 депутатів за 226 мінімально необхідних.

Законопроект пропонує збільшити розмір одноразової грошової допомоги на 50%, яка виплачується у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, працівників міліції.

Відтак одноразова грошова допомога виплачується у розмірі 913 тисяч гривень у разі загибелі, 456 тисяч гривень – у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності І групи, 365 тисяч гривень – у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІ групи, і 274 тисяч гривень – у разі встановлення ІІІ групи інвалідності.

Разом з тим, дія закону не поширюється на осіб, яким до набрання чинності закону вже було прийнято рішення про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, або які отримали замість зазначеної допомоги інші компенсаційні виплати відповідно до законодавства.

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їхньою особистою заявою чи заявою їхніх законних представників.

Так, “за” голосували народнофронтівці – Ігор Гузь та Юрій Савчук. Їхній колега Ігор Лапін був відсутній.

Така ж позначка – “відсутній” – стоїть навпроти прізвище трійки нардепів-мажоритарників – Ігор Єремеєв, Степан Івахів і Сергій Мартиняк.