Новий ректор луцького «політеху» хоче радикально оновити керівну вертикаль

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук хоче радикально змінити адміністративну вертикаль вишу.

“Безумовно, хотілося б радикально оновити всю адміністративну вертикаль вишу. Спочатку будемо радитися, а далі шукатимемо шляхи порозуміння”, – розповів він у інтерв’ю Хронікам Любарта, відповідаючи на запитання щодо своїх заступників.

“У країнах із розвинутою демократією після перемоги нової команди стара мала би сама піти у відставку. Навіть якщо йдеться про освітній заклад. Це нормальна практика. Я особисто саме так вчинив би на місці людей, які нині перебувають на керівних посадах у ректораті. Наразі доведеться ухвалювати кадрові рішення тільки у юридичній площині”, – мовив він.

“Оскільки нині усі пішли у відпустки, то звільнити я нікого не можу. Для цього мають бути вагомі підстави… Так, можна провести структурну реорганізацію вишу, але перш ніж ухвалювати якісь радикальні рішення, треба добре все проаналізувати. Усі зміни мають відбуватися в інтересах університету”, – додав посадовець.

Також Савчук каже, що ще не говорив з головним конкурентом на виборах ректора Зоряною Герасимчук (на фото), яка нині є першим проректором ЛНТУ,

“А стосовно Зоряни Вікторівни, то я ще не мав нагоди поговорити з нею про її майбутнє у виші. До мого призначення вона формально виконує обов’язки ректора”, – пояснив він.

“У неї контракт до 2020 чи 2021 року. Якщо у неї буде добра воля, то я буду вдячний їй за розуміння. Якщо ж піти з посади вона не захоче, то будемо виходити з того, які можливості для кадрових ротацій ми маємо і яким чином можна будувати співпрацю”, – додав Савчук.

Наразі Савчук і його команда планують провести аналіз адміністративної ефективності, фінансової діяльності.

“Та не лише щодо згаданої посади. Можливо, доведеться провести цілісний фінансовий аудит. Хоча останнім часом за нас так взялося КРУ, що мені достатньо буде їхнього висновку. На основі таких експертних даних будемо вирішувати, чи на місці люди, чи ефективно працювали і чи щось потрібно змінювати. Наголошу: з морально-етичної точки зору, усі проректори й декани, і навіть усі завідувачі кафедр мали б написати заяви. Мала би відбутися певна люстрація. Звісно, це не означає, що всіх треба звільнити. Але переглянути кожного треба”, – висловися він.

Нагадаємо, Савчука вибирали в два тури. 24 червня за нього проголосували майже 68%. Другою була Герасимчук, в якої 21% голосів.