Нелюстровані: локачинські регіонали

Про рубрику “Нелюстровані”. Очевидно, що на Волині за голоси виборців на прийдешніх місцевих виборах боротимуться колишні члени Партії регіонів та їхні союзники. На жаль, таких людей сотні. Вони дискредитували себе в очах суспільства, але під закон про люстрацію не підпадають. Тому мають шанс різними способами займати владні крісла. Що й продемонстрували вибори народних депутатів.

На нашу думку, таким особам потрібно заборонити обіймати посади в органах державного та місцевого управління, балотуватися до рад всіх рівнів, якими б порядними громадянами вони не були. І перш за все така заборона має стати уроком для тих, хто збирається йти до влади. А наші статті – нагадування виборцям: за цих людей не можна голосувати.

Сьогодні йтиметься про локачинських регіоналів.

************

Леонід Левчик

Леонід Левчик

Осередок Партії регіонів у Локачинському районі активізувався з приходом до влади президента Януковича. Його очолив Леонід Володимирович Левчик — тодішній заступник голови райдержадміністрації. Як прихильник регіоналів проявив себе і його син Володимир Левчик, котрий нині є аспірантом Луцького “політех”, а також тодішній голова РДА Володимир Мазурок. Хоча останній свого членства в ПР не афішував, а на сайті Локачинської районної ради зазначено, що Володимир Максимович є членом Народної партії, поведінка чиновника свідчила про підтримку Януковича.

З-поміж інших активістів виділився Володимир Бощук — підприємець із Затурців, ряд сільських голів, які підтримували Мазурка, але менше співпрацювали з Левчиком. Осередки тоді провладної партії — бодай неформальні — були майже в кожному селі.
ЗА КРИТИКУ «РЕГІОНІВ» ПІШОВ З ПОСАДИ

Наприкінці 2012 – на початку 2013 року з подачі місцевих поплічників регіоналів відбувалося резонансне усунення з посади директора Губинської школи Віктора Дудечка. Як зазначає наше джерело, чоловік не вмів «думати хором», за що й поплатився. Його «попросили» під формальним, надуманим приводом — порушення фінансової дисципліни.

Володимир Левчик

Володимир Левчик

Віктор Федорович ще раніше критикував використання адмінресурсу та інші діяння місцевих регіоналів. У Губині реалізовував «проонівські» проекти з благоустрою села (зокрема дитячого садка, перекриття даху школи тощо), організовував людей на «молочні бунти». Він також ініціював, щоб зібраний у школі врожай зерна обміняти на шифер для навчального закладу (себто уникнувши процедури з коштами в банку). Це й не сподобалося начальству в особі Володимира Мазурка та керівника районного відділу освіти Світлани Семченкової.

Відтак у Губині пройшли так звані збори громадськості. Цікаво, що в президії, де засідав і сільський священик із церкви Московського патріархату, було більше людей, ніж власне громадськості. Тоді Дудечку висловили недовіру і змусили піти в декретну відпустку замість дружини, а відтак — і з посади. Прокуратура тоді ніяк не зреагувала на звернення директора, натомість порадили змиритися.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НЕЛЮСТРОВАНИХ

Світлану Семченкову ж у 2010 році на посаду лобіювали і районна, і обласна влада — жінка також перебувала в Партії регіонів. Місцевою освітою вона опікується досі. У 2012 році балотувалася у Верховна Рада як самовисуванець.

Дудечко 4 рази обирався депутатом районної ради, а нині очолює Локачинську РДА.

 

«СМОТРЯЩИЙ»

Проте більшості в райраді регіоналам не вдавалося зібрати. Під час виборів у 2010 році вони не виграли по мажоритарці в жодному селі, та за рахунок списків провели у райраду трьох депутатів — Левчиків (батька і сина) та Володимира Бощука. Пізніше він виявиться єдиним, хто публічно вибачиться: 3 грудня 2013 року на позачерговій сесії Локачинської районної ради він сказав, що за дії влади (йдеться про побиття студентів на Майдані) йому соромно.

Володимир Бощук

Володимир Бощук

Будучи підприємцем, нині чоловік допомагає українським бійцям на війні. У районі хочуть вірити, що він переоцінив події і змінився в ліпший бік.

Його ж колишній соратник Володимир Левчик від початку каденції Януковича із 35 сесій районної ради відвідав лише 4. Під час першої йому доручили бути «смотрящим». Тоді обирали голову райради і Левчик-молодший перевіряв підконтрольних ПР депутатів, за кого вони віддають голоси. Левчик-старший практично теж не з’являється на сесіях.

 

ПЕРЕД БАШКАЛЕНКОМ СОРОМНО

3 грудня 2013 року в Локачах відбулася позачергова сесія райради, де більшість депутатів засудили дії влади і зокрема президента. Депутати запропонували з усіх державних установ зняти портрети Януковича. Це рішення не набрало достатньої кількості голосів, оскільки ні Мазурок, ні Левчик Леонід, ні підконтрольні їм депутати не підтримали його. Мазурок стверджував, що це «провокація» і «непорозуміння», а ще заявляв, що у нього «камінь на серці».

Коли ж проголосували за те, щоб і в Локачах підняти прапор Євросоюзу, виникло питання, хто ж це зробить. Ні Володимир Максимович, ні його однодумці не побажали вивісити стяг. Тоді його встановлювали заступник голови райради Микола Усік із «Батьківщини» та Сергій Лінник зі «Свободи».

Питання європейського поступу двічі поставало перед депутатами. «Оригінально» проголосував Мазурок: перший раз — «за», другий — «проти». Він також неодноразово використовував адмінресурс. І Володимир Максимович, і згадана вище Світлана Анатоліївна примушували бюджетників передплачувати одну з волинських газет. У січні 2012 року на зустрічі з представниками шкіл району Мазурок дав зауваження: «Я обіцяв, що випишемо 800 примірників, а є тільки 600. Це нікуди не годиться. Як мені дивитися в очі Курилюку і Башкаленку?».
СТАРІ КАДРИ У НОВИХ ПАРТІЯХ

Коли постмайданівські пристрасті трохи вляглися, наблизилися дострокові вибори Президента. Тож постало питання, хто очолить передвиборчий штаб Порошенка. Мазурок поїхав до Луцька і зголосився це зробити.

Лише втручання громадських активістів району (а район обурювався) привело до того, що замість нього призначили Руслана Познякевича і Леоніда Гомона. Хоча частину «своїх» людей у комісії Мазурок встиг поставити. До слова, він був у різних партіях: НДП, регіонів, Аграрній, Народній (Литвина).

А зараз працює у нардепа Сергія Мартиняка.

Прогнозовано, що майже всі з перелічених екс-регіоналів будуть балотуватися під прапором «Заступу». Технологію «відкатали» на виборах у жовтні 2014 року, коли в районі «заступівці» по деяких селах набрали порівняно багато голосів (і 13%, і 20%). А загалом у районі — близько 8 відсотків голосів.

 

Христина КРАВЧУК

 

164u

Михайло Скопюк

Від редакції: до цієї статті ще має потрапити депутат обласної ради Михайло Скопюк. До депутатства він прийшов з освітньої ниви. За часів Януковича був першим заступником голови Локачинської райдержадміністрації. До ради потрапив від Народної партії. Але в раді приєднався до групи “Нова Волинь”, яку зібрали з регіоналів та їхніх прибічників.

Під час останньої сесії облради потрапив під приціл ЗМІ, бо кнопкодавив.