Луцьк: збирають кришечки на протези для воїнів

У Луцьку оголошують збір кришечок від напоїв для подальшої переробки та виготовлення протезів та їх частин для воїнів АТО.

Ініціатива походить від учасників всеукраїнського проекту «Let’s do it, Ukraine» спільно з Благодійним фондом «ОВЕС» (Київ), ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Активісти пояснюють, що, збираючи і здаючи пластикові кришечки на переробку для повторного використання, люди роблять подвійну добру справу:

  1. Зменшують об’єм отруйного сміття, яке століттями розкладається в землі.
  2. Допомагають воїнам, які за цю землю постраждали, повернутися до повноцінного життя.

Які саме кришки підходять для переробки:

‒ тільки від харчових продуктів (з-під води, газованих напоїв, соків, молока, йогуртів тощо);
‒ будь-якого розміру;
‒ тільки чисті кришечки.

«Схема проста: ви збираєте кришечки, ми продаємо їх фірмам-переробникам, а за отримані кошти купуємо протези для воїнів. Усе прозоро та ефективно», ‒ розповідають активісти.

До самостійного збору кришечок уже долучилися такі кафе: Львівська майстерня шоколаду, Ірландський паб Laphroaig, Sky-бар, Пивний клуб «Кораблик – Оболонь», Друзі Forever, Prestopizza (проспект Волі), Паб «Майдан», «Намасте».

Пункти прийому кришечок у Луцьку:

‒ Молодіжний Центр, вулиця Градний узвіз, 5.
‒ Публічні бібліотеки: Волинська обласна профспілкова бібліотека імені І. І. Фуріва, проспект Молоді, 4; Волинська обласна бібліотека для юнацтва, проспект Волі, 2; Волинська обласна бібліотека для дітей, проспект Волі, 37.
‒ Супермаркет «Салют», проспект Грушевського, 20.
Крім того, будуть облаштовані пункти прийому кришечок у Парку культури та відпочинку імені Лесі Українки (іподром) під час фестивалів «Україна. Нація-переможець» (25-26 липня) та «Бандерштат» (31 липня – 2 серпня).

Наразі активісти «Let’s do it, Ukraine» ведуть переговори про облаштування додаткових пунктів прийому кришечок з торгівельними мережами Луцька, тому кількість партнерів зростатиме

«Ми закликаємо всіх небайдужих організовувати збір кришечок у під’їздах та офісах. Навіть кілограм кришечок – це посильний вклад у добру справу. Тож, аби бути благодійником, не потрібно віддавати останнє чи робити щось надзвичайне. Просто досить викидати гроші у сміття!» ‒ каже ініціаторка акції Юлія Камінська.

Контактна особа з питань облаштування пунктів збору та вивозу кришечок: Камінська Юлія, телефон: +380633714720