Луцьк: як обурені квітникарі з’ясовували стосунки з мерією

Обурені квітникарі, яких біля магазину «Пано» розігнала муніципальна міліція, прийшли під міську раду з’ясовувати стосунки.

Про це йдеться у сюжеті Аверсу.

Продавці квітів обурені тим, що муніципальна дружина прогнала їх з проспекту Волі, де квітникарі торгують вже не перший рік. Вони прийшли на прийом до міського голови Миколи Романюка. Однак, мер продовжив собі відпустку ще на один день, тож до обурених людей вийшов заступник голови Тарас Яковлев.

Продавець Лариса Андрущак обурена діями владців: «Мені жаліють кусочок, метр на метр, на дві вази розпеченого того каменю».

За словами Тараса Яковлева, муніципали припиняють у центрі Луцька незаконну стихійну торгівлю.

«В місті Луцьку є достатньо точок на ринку, де торгують квітами. Ви одні стоїте в центрі міста, порушуєте правила благоустрою, мішаєте пішоходам та велосипедистам», – пояснює перший заступник Романюка.

Про центр міста квітникарям радять забути, хоча нещодавно на одному з засідань виконкому  пропонували перенести квітковий ринок на закинутий спортмайданчик біля парку. Щоправда тоді члени виконкому ідею відхилили, бо визнали, що продавцям такий перехід стане нерентабельним.

«Театральний майдан та проспект Волі – це абсурд. Там ви не будете торгувати», – наполягає Яковлев. Посадовець закликав жінок шукати нове місце для торгівлі. Він запропонував два варіанти: вулиця Глушець та проспект Волі біля магазину «Знання».

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ПЕРЕХВАЛИЛИСЯ: КВІТКОВИЙ РИНОК У ЛУЦЬКУ РОЗІГНАЛИ ЧАСТКОВО

Однак, до торговців у палатках, які працюють на тому ж таки проспекті Волі біля дитячої поліклініки, у чиновників немає претензій.

На що продав чині стихійної торгівлі обурюються, мовляв, якщо забирати, то всіх, і, відповідно, якщо дозволяти торгівлю, то так само усім.

За словами однієї з квітникарок, яких муніципали вигнали з місця торгівлі, Віри Волкової, так звані «палаточники» збирають гроші та платять міськраді.

Жінки обурені, на їхню думку їх ставлять у нерівні умови, надаючи перевагу підприємцям., а також годують обіцянками.

«Вони повинні були зробити єдиний централізований ринок квітковий ще півтора року назад. Вони нам обіцяли, но ніхто нічого не зробив. Кожен трясеться за своє крісло», – скаржиться продавчиня.

Вона переконана, що такі чиновники не можуть бути на керівних постах, адже вони не відстоюють інтереси людей.