Лучани знову протестують проти будівництва

У Центрі надання адміністративних послуг відбулася зустріч мешканців проспекту Відродження, які проти нового будівництва, з представниками міської ради. Люди вимагали припинити будівництво, але владці кажуть, що все відбувається законно. Повторні збори за участі забудовниці запланували на 23 липня.

До ЦНАПу мешканці завітали 21 липня. Зустріч відбулася за участі заступниці міського голови Лариси Соколовської, депутата міської ради Павла Данильчука та головного архітектора Луцька Леоніда Герасимюка.

Мешканці восьми будинків на проспекті Відродження проти зведення офісно-торгового центру за адресою Відродження, 26 Г.

Лариса Соколовська розповіла, що продаж права оренди ділянки відбувся на торгах цілком законно – Оксана Кушнір купила право оренди на п’ять років у 2009 році. Вона додала, що інформацію про торги розміщували на сайті міської ради та у газеті, тому кожен міг взяти у них участь.

«Право оренди було законно куплено на аукціоні, законно був укладений договір. Декларація про початок будівництв є, проект та інші документи зарєєстровано», – зазначила Лариса Соколовська.

Леонід Герасимюк повідомив, що виділено 5,13 сотих під будівництво- на Відродження планують звести офісно-торговий центр площею 364 метри з підземним паркінгом.

Проте мешканців хвилює, чому ділянку продали без їхнього дозволу, адже центр розміщуватиметься під їхніми вікнами. Тому мешканці восьми сусідніх будинків зібрали підписи проти будівництва. За їх словами, вони вже зверталися в різні інстанції та декілька разів приходили на сесію міськради, але будівельні роботи продовжуються.

Натомість Лариса Соколовська нагадала, що відбувалися громадські збори, на яких мешканці забудовницею дійшли згоди – будівництво продовжується, натомість підприємниця влаштовує облагородить територію. Кушнір зобов’язалася виконати комплексний благоустрій з урахуванням побажань мешканців, а також зробити майданчик, асфальтувати доріжки тощо.

Проте люди заперечують – першого разу збори не відбулися через недостатню кількість людей, а коли відбувалися громадські слухання «за чи проти» будівництва, Оксана Кушнір, за словами мешканців, привела понад 100 студентів.

«Ніхто не проти, щоб вони приходили, але чому їх голоси враховували якщо вони не є мешканцями нашого району?», – дивуються мешканці.

До того ж їх не влаштовує шум від будівництва, вантажні автомобілі, які їздять по газону. За словами людей, на місці, де нині знаходиться величезний котлован під будівництво, раніше висадили саджанці плодових дерев. Та й проекту будівництва чи табличок з повідомленням, що буде збудовано, вони, до встановлення паспорта, не бачили.

Емоційне обговорення будівництва тривало понад годину. Отож, вирішили організувати зустріч за участю мешканців, представників міської ради та підприємниці у четвер, 23 липня. На зустрічі розглянуть  протокол громадських слухань, проект будівлі та перевірять дотримання будівельних норм.