Ковель: громада не підтримує «перспективний план» облради

Громада села Тойкут Ковельського району не підтримала пропозицію Дубівського сільського голови про входження Тойкутської сільської ради в склад об’єднання з адміністративним центром в селі Дубове.

Саме такий поділ був запропонований «Перспективним планом формування спроможних територіальних громад», який затвердила Волинська обласна рада, ‒ повідомляють у прес-службі Ковельської райради.

У заході взяли участь голова Ковельради Ігор Верчук, голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, керуючий справами районної ради Андрій Броїло, представник ГО «Офіс реформ» у Волинській області Петро Гоцалюк, депутат Ковельської районної ради Лідія Козуля, Тойкутський сільський голова Василь Зіньчук та близько восьмидесяти жителів сільських населених пунктів Тойкутської сільської ради.

Тойкутський сільський голова Василь Зіньчук одразу зазначив, що в активістів їхніх населених пунктів є своє бачення майбутнього Тойкутської сільської ради. Зокрема, він повідомив, що обговорено ініціативу щодо визначення адміністративним центром об’єднаної територіальної громади села Тойкут та входження до її складу населених пунктів, які належать до Доротищенської сільської ради Ковельського району, Стобихівської, Карасинської та Сошичнянської сільських рад Камінь-Каширського району, Солов’ївської та Сереховичівської сільських рад Старовижівського району.

Натомість Віктор Козак та Петро Гоцалюк нагадали, що Волинська обласна рада затвердила Перспективний план формування спроможних територіальних громад, який передбачає, що Тойкутська сільська рада з її населеними пунктами має увійти до Дубівської об’єднаної територіальної громади, яка є максимально наближеною до Ковеля.

Внесення коректив, за їхніми словами, значно ускладнює та пролонгує процес утворення об’єднаної територіальної громади.

Голова районної ради Ігор Верчук сказав, що він підтримає будь-яке рішення Тойкутської громади, проте наголосив на тому, що поруч з отриманими повноваженнями майбутня об’єднана територіальна громада має взяти на себе відповідальність за підвищення якості життя населення підвідомчої території.

Андрій Броїло наголосив, що основоположними принципами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» є дотримання конституційності та законності, добровільності, економічної ефективності, тому громаді в першу чергу, це необхідно враховувати.

У підсумку зібрання пропозиція щодо входження населених пунктів цієї сільської ради до об’єднаної громади з адміністративним центром в селі Дубове не набрала жодного голосу, натомість одноголосно було підтримано озвучену Тойкутським сільським головою ініціативу щодо створення об’єднаної громади з центром в селі Тойкут.