Делегація євродепутатів відвідає Крим вперше після окупації

Група французьких парламентаріїв відвідає Крим після зустрічі з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним у Москві.

Це стане першим візитом західноєвропейських політиків з моменту окупації півострова Росією, – повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на главу комітету Держдуми по справах СНД Леоніда Слуцького.

“Делегація у складі з більш ніж 10-ти членів національних Зборів і Сенату Французької Республіки на чолі з (депутатом Нацзборів) Тьєррі Маріані 22 липня ввечері прибуде до Москви, а 23 липня після зустрічей в Держдумі (зі спікером Сергієм Наришкіним) відправиться в Крим”, – сказав Слуцький.

Він підкреслив, що “це буде перша велика делегація західноєвропейських політиків і парламентаріїв”, починаючи з окупації. Французькі парламентарії в ході поїздки зустрінуться з керівництвом Криму.

Тьєррі Маріані в інтерв’ю французькому телеканалу iTELE Тьєррі Маріані повідомив, що поінформував про цю поїздку МЗС Франції, ставлення якого “не було прихильним”.

“Але у Франції – і це є відмінною рисою нашої країни – парламентарії вміють брати на себе відповідальність. Є політика держави, яка повною мірою користується повагою, навіть якщо з нею не завжди згодні. Але є також парламентська дипломатія”, – сказав політик.

“Це будуть десять парламентаріїв від обох палат, як правих, так і лівих. У програмі подорожі – Москва, Ялта, Сімферополь: день у Москві, два – в Криму”, – цитує депутата партії Ніколя Саркозі “Республіканці” та співголови асоціації “Франко-російський діалог” Тьєррі Маріані агентство AFP.

“Нам цікаво дізнатися, що відбувається насправді”, – додав політик, відповідаючи на питання, чи є цей візит проявом симпатії до президента РФ Володимира Путіна.

Слід зазначити, що Тьєррі Маріані разом з керівником російської залізниці Володимиром Якуніним керує асоціацією “Франко-російський діалог”.