Волинські активісти мітингують у Києві через спробу повернути до влади Колісника

Активісти «Самооборони Волині» та представник держлісгоспів області влаштували акцію протесту біля приміщення Державного агентства лісових ресурсів із вимогою скасувати наказ про стажування на посаді заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Колісника.

Акція триває у понеділок, 20 липня.

У першій половині дня відбулася їхня зустріч із начальником управління кадрового забезпечення, організаційної роботи та міжнародних відносин Державного агентства лісових ресурсів Аллою Святецькою.

Вона заявила, що Роман Колісник пройде стажування на посаду заступника начальника цього управління але це не означає, що його потім обов’язково візьмуть на посаду. Проте визнала, що Колісник – поки єдиний охочий пройти стажування на таку посаду.

Нагадаємо, 14 липня голова Державного агентства лісових ресурсів Олександр Ковальчук підписав наказ «Про проходження стажування Колісника Романа Богдановича» у волинському обласному управлінні.

Активісти відділу протидії корупції «Самооборони Волині» Анатолій Сковера та Богдан Рущинський, представники волинських лісгоспів, а також очільник обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк нагадали працівникам Держлісагентства про зловживання, які були в лісовій сфері на Волині за часів Колісника, зокрема розкрадання деревини, порушення в земельній сфері тощо.

ЧИТАТИ ПРО «ВОЛИНСЬКЕ МЕЖИГІР’Я» КОЛІСНИКА

Натомість Алла Святецька заявила, що не брати Колісника на стажування вони не мають права, натомість призначати на посаду обіцяють тільки після конкурсу та перевірок, визначених постановами уряду.

Проте активісти вимагають скасувати наказ про проходження стажування Богдана Колісника, адже, за їх словами, клан Колісників на Волині викликає виключного негативну реакцію. Тому вони готові пікетувати приміщення Держлісагентства та влаштовувати більш масові акції, якщо стажування Колісника не скасують.

За словами Богдана Рущинського взяли на стажування Романа Колісника завдяки «договорняку», який прикривають нормами закону. Тому активісти не допустять його повернення в облуправління лісового та мисливського господарства у будь-якій формі.

У телефонній розмові із самооборонівцями голова Держлісагентства Олександр Ковальчук попросив активістів зустрітися на Волині через кілька днів. Проте таку відповідь вони вважають затягуванням часу, адже стажування Колісника на Волині вже фактично триває, а чітку дату зустрічі очільник Держлісагентства не назвав.

Також активісти планують зустріч у Міністерстві аграрної політики та продовольства із міністром чи першим заступником міністра, щоб донести до них несприйняття кандидатури Романа Колісника. Нагадаємо, Мінагрополітика координує роботу Держлісагентства.