Володимир-Волинський: голові райради приписують кримінал

Депутати Володимир-Волинської райради звинувачують голову  Андрія Оніщука у вчиненні кримінальних та адміністративних порушеннях. Обранці вимагають відсторонити його від посади на час проведення розслідування.

Про це повідомляє Вголос.

Відповідний запит до начальника Володимир-Волинського міськвідділу міліції сьогодні під час сесії з переліком звинувачень на адресу голови райради озвучив депутат Юрій Михалець, інформує власкор «Вголосу».

У запиті, зокрема, йдеться про те, що під час 35 сесії у порядок денний було включено питання «Про звіт голови районної ради за 2014 рік». Сам звіт викликав у депутатів багато запитань. Зокрема, про використання коштів, виділених на програму підтримки військових частин у 2014 році; про невиконання рішень сесії районної ради; про те, куди пішли кошти, виділені на громадське формування «Варта порядку»; про невиконання ухвалених районною радою програм району; про неправомірні дії голови райради під час прийняття і звільнення з роботи Світлани Козюри; про нецільове використання коштів на утримання службового автомобіля; про порушення ним трудової дисципліни і низка інших питань, на які голова районної ради не дав жодної мотивованої відповіді.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ГОЛОВНІ «НА РАЙОНІ»: ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ

Тоді на сесії депутати хотіли створити робочу групу для вивчення дотримання у роботі головою райради законодавства. За її створення проголосувало 18 депутатів, що, відповідно до регламенту райради, вважається ухваленим. Але групу так і не було створено, а думку депутатів проігноровано. Частина з них на знак протесту залишила сесійну залу.

«Однак після невеликої перерви Андрій Оніщук ввів в оману частину депутатів, що залишилась, оголосивши про наявність кворуму, і продовжив вести засідання сесії, де неправомірно було оголошено про ухвалення низки питань, зокрема майнового і фінансового характеру. Крім того, голова районної ради вніс неправдиві дані у протокол 35 сесії щодо голосування за звіт голови, створення робочої групи з перевірки дотримання законодавства головою районної ради, а також про кворум депутатів на засіданні сесії. На депутатське звернення Михальця надати йому завірену копію 35 сесії замість 10 днів голова ради надав відповідь через 50 днів», – йшлося в запиті.

На думку депутатів, у діях Андрія Оніщука є ознаки низки адміністративних порушень та злочинів, а саме: неправомірне використання державного майна, самоправство, зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення, службова недбалість.

Начальника Володимир-Волинського міськвідділу міліції депутати просили відкрити кримінальне провадження щодо викладених правопорушень і на час розслідування забезпечити відсторонення від посади Андрія Оніщука.

Утім голосів для ухвалення цього звернення не вистачило, і депутат Юрій Михалець переоформив його як депутатське звернення.