Шоста хвиля мобілізації: повільно та з утікачами

Завдання шостої хвилі мобілізації виконано лише на 23%. Зросла кількість «ухилянтів» від служби, а робота з розшуку ‒ неефективна, оскільки знайшли лише 1%.

Про це 20 липня під час оперативної наради повідомив заступник обласного комісара військового комісаріату Геннадій Лічман.

За його словами, такий низький показник виконання – масова неявка і свідоме ухилення від виконання обов’язків шляхом переїзду, відмова від медичних оглядів, а також недостатньо якісна робота з оповіщення і небажання іти на співпрацю підприємців, у яких працюють військовозобов’язані.

Геннадій Лічман нагадав, що для забезпечення оповіщення створено 123 групи в області. Найнижчий відсоток оповіщення у містах Ковель і Володимир-Волинський, а також у Любешівському, Камінь-Каширському, Ковельському та Старовижівському районах.

Лідерами є Горохівський, Любомльський, Локачинський, Іваничівський райони, у яких стабільно зростає відсоток оповіщених. На 100% виконав план лише Ківерцівський район, де оповіщено усіх військовозобов’язаних. Зараз відбуваються заходи з повторного оповіщення та розшуку з метою притягнення до відповідальності.

Лічман розповів, що робота з розшуку ведеться неефективно – знайдено лише 1%. Зріс показник відмови від отримання повістки ‒ 54 особи відмовилися отримати повістку в пункті оповіщення, 27 ‒ безпосередньо у військкоматі. До адміністративної відповідальності притягнено 99 осіб, щодо 4 відкриті кримінальні справи.

Серед причин низьких показників є й низький відсоток придатності – після проходження медогляду 46% відправляють на додаткове медичне обстеження, яке через недостатній контроль проходять не всі.

Геннадій Лічман додав, що розглядають можливість зарахування до показників мобілізації осіб, які підуть на контрактну службу – якщо це відбудеться, то вдасться дещо покращити показники.