Луцькі політпідсумки: 13-19 липня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про реакцію волинян на події в Мукачевому, вибори мера обласного центру Волині, кадрові маневри імені Колісника та інше.

******

Топ-подією тижня стали події в Мукавевому, де “правосєкі”, міліція, приватні охоронці влаштували стрілянину. Волинські колеги з організації Яроша відповіли на це акціями та пікетуваннями.

13 липня вони “двіжували” весь день. Спочатку прийшли в облдержадміністрацію, де зустрілися з владцями та міліціянтами. Тут все відбулося мирно, підписалися під спільною заявою з запевненнями: забезпечимо спокій в області, діятимемо в межах чинних законів тощо.

Опісля ОДА активісти рушили до одного з офісів групи компаній “Континіум” – на вулиці Дубнівській. Поясню, що “Континіум” – один з активів нардепа Ігоря Єремеєва, керівника групи “Воля народу”, до якої входить нардеп Михайло Ланьо. Саме він прийшов на зустріч з “правосєками” в Мукачевому. Тема зустрічі, здається, ні для кого вже не є секретом – контрабанда цигарок.

Тож волинські “правосєкі”, мабуть, вирішили передати таким чином “привіт” Ланю. Однак перейшли межу, коли облили вивіску “Континіуму” лайном. Далі більше – активісти сіли в автомобілі та рушили до маєтку Єремеєва у селі Струмівка біля Луцька. Вони розібрали ворота, які ведуть до ставка маєтку, щоб у ньому змогли купатися всі охочі.

Активісти кажуть, що такими діями хотіли помститися нардепу за заяву “Волі народу”, в якій бійців ДУКу назвали бандитами. Однак, такі акції пройдуть повз увагу Єремеєва та й більшості з його команди.

А наступного дня, 14 липня, з’явилася заява волинських добровольців, які представляють “Волинське обласне об’єднання учасників АТО та волонтерського руху”. В його лавах зібралися бійці ДУКу, колишні айдарівці та “правосєкі”. Вони засудили дії колег під час акцій біля офісу Єремеєва та на ставку, і вимагали відставки Авакова.

Цікава теза прозвучала під час заходу, коли дуківець В’ячеслав Бакулін попросив не пов’язувати його з 3-тім запасним батальйоном ДУКу. Вона стала ще одним елементом пазла, який підтверджує присутність розколу серед добровольців на місцевому рівні.

А ще одним підтвердження протиріч в добровольчому русі стали заяви батальйонів щодо подій в Мукачевому. Вони різнилися – від осуду до підтримки. Власне єдиний пункт, який об’єднав майже всі батальйони – всі люди зі зброєю мають бути на “передку”, а не стріляти в глибокому тилу.

Наразі остання новина щодо реакції волинян на інцидент в Мукачевому – дуківці облаштували пости біля кордону для звернення громадян щодо корупції та хабарництва на пропускних пунктах.

Очевидно, що навколо подій в Мукачевому ведеться серйозна політична гра, результатами якого наразі стало посилення розколу серед добровольців. Все-таки думаю, що дуківці і “правосєкі” втратили частину довіру населення, адже на їхній заклик пікетувати в обласних центрах вийшли тільки вони. Активні громадяни залишилися вдома.

******

Окремі оптимісти не втрачають надію, але схоже, що вибори мера Луцька таки будуть протистоянням груп Єремеєва і Палиці. Принаймні новин, які б показали присутність третьої сили, й досі нема, а на носі – серпень.

Минулого тижня  заступник голови фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Лаврик заявив, що наразі політсила ще не має власного кандидата на посаду Луцького міського голови. А згодом було повідомлення від народного депутата Ігоря Гузя. Він заявив, що в “Народний фронт” поки не визначився з кандидатурою.

Навіть якщо ці політики недоговорюють і кандидати таки є, в них дуже мало часу на те, щоб почати роботу з виборцями. А тим часом лучан вже 4 роки обпрацьовують команди Палиці та Романюка.

******

Чи то нова, чи то вже стара влада продовжує кадрові маневри, малозрозумілі волинянам. Після “чудес” на митниці, в обласне лісомисливське управління повертають Колісника. Щоправда, не самого Богдана Івановича, а його сина Романа Богдановича. Сподіваюся, наївних, які вірять у те, що син Колісника буде самостійним і чесним керівником немає. Насправді він стане руками, ротом та очима свого батька, який роками керував цією галуззю на Волині, і тепер може передати її в спадок та ще й покерувавши нею через сина.

Загалом більше читайте тут.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ

На ВАРі стартувала нова рубрика “Нелюстровані”. Вона про тих, для кого в нашого народу, попри його низькі політичні культуру та свідомість, немає бути другого шансу. Про регіоналів і їхніх поплічників. Раджу почитати статтю, яка матиме продовження: НЕЛЮСТРОВАНІ: БРАТИ СМІТЮХИ (част.1)

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПУБЛІКАЦІЙ РУБРИКИ “НЕЛЮСТРОВАНІ”

 

Підготував: Анатолій КОТЛЮК