Відомі перші результати розслідування стрілянини в Мукачевому

У ході розслідуванні мукачівської стрілянини опитали лідера політичного крила “правого сектора” Олександра Сачко та розпочали допит нардепа Михайла Ланьо.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на Антона Геращенка.

Сачко розповів, що про поїздку на зустріч з Ланьо було відомо напередодні трагічних подій. Це питання обговорювалось активом “Правого сектора” і було прийняте рішення їхати на неї з бойовим спорядженням щоб показати свою силу.

“Завдання стріляти ніхто не ставив і не планував. Все робилось для того щоб справити враження на Ланьо”, – процитував Сачко Геращенко.

Питання зустрічі з Ланьо стало актуальним наче ще 7 липня. Тоді, за словами Сачко, групу хлопців з “Правого сектору” затримали працівники ДАІ, потім під’їхала машина з людьми близькими народному депутату Ланьо і долучились до словесної перепалки, що виникла там. ДАІ відпустили правосекторовців.

Проте згодом керівнику служби безпеки “Правого сектору” Артуру Керімову зателефонував помічник Ланьо Артур Пашкуляк і сказав що Ланьо хоче зустрітись з керівником бойового крила “ПС” і поговорити.  На зустрічі мало йтися про те що “Правий сектор” начебто заважає Ланьо і його команді.

Сачко не брав безпосередньої участі в трагічних подіях, що сталися після зустрічі що відбулась 11 липня в Мукачевому.  Утім він наполягає що саме Пашкуляк запропонував час і місце зустрічі – субота, 11 липня о 12 годині.

Сам Михайло Ланьо повідомив комісії, що ініціатива зустірічі 11 липня належить не йому, а керівнику воєнного крила “Правого сектору” Роману Стойко.  Він стверджує що в його охорони, яка була на сумнозвісній базі “Антарес” навіть не було зброї.  Через десять хвилин після початку розмови із Стойко, начебто пролунав постріл. Після цього в кабінет до Ланьо зайшов помічник і сказав що у дворі пострілом в голову вбито відвідувача бази.

На запитання Ігоря Мосійчука – чи відомо вам хто такий “Блюк”? Михайло Ланьо сказав що це він, адже його так прийнято назвивати в Мукачевому і на Закарпатті. Ланьо сказав що в нього давнішній конфлікт з Балогою через політичні розбіжності. Ланьо начебто був у партії “Єдиний Центр”, проте проти волі Балоги вийшов звідти і з того часу не підтримує стосунків. Він також стверджує що Балога матеріально підтримує “Правий сектор” на Закарпатті.

Ланьо не заперечував інформацію народного депутата Ігоря Мосійчука про те, що один з його помічників на прізвисько “Тайсон” має проблеми с законом в частині порушень порядку обігу наркотичних речовин. Із складу помічників він начебто вже виключений.

Геращенко пообіцяв опублікувати усі стенограми засідань комісії і анонсував що наступним на зустріч запросять Балогу.

Нагадаємо, що 11 липня у Мукачевому Закарпатської області пролунала стрілянина. Учасниками перестрілки поблизу спортивно-оздоровчого комплексу “Антарес”, який належить народному депутату Михайлу Ланьо, стали представники “Правого сектору” і міліція. Сторони звинувачують одна одну в “кришуванні” контрабанди в регіоні. За останньою інформацією, внаслідок інциденту одна людина загинула, близько десяти отримали поранення.