Парубій розповів про майбутній партизанський підрозділ

Заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив про створення військового  партизанського підрозділу, до якого зможуть долучитися бійці, які не можуть вступити до лав Збройних Сил України.

Підрозділ будуть готувати для ефективних оборонних дій у разі прямої агресії та ведення партизанської війни, – повідомляє ТСН.

У Верховній раді зареєстровано законопроект “Про територіальну оборону України” 2411а. Текст документу поки що відсутній.

На сторінці Facebook один з його авторів Андрій Парубій розповів, що законопроект дасть можливість створити на рівні громади, тобто села чи селища первинну ланку – чоту (взвод). На рівні районів – сотні (роти), на рівні областей – полки. На міжрегіональному рівні будуть сформовані Оперативно-територіальні об’єднання (коші).

Українці, які бажають долучитися до захисту держави, але з різних причин не можуть піти до Збройних Сил України, матимуть можливість вступити до сил резерву територіальної оборони, пройти відповідний вишкіл та бойове злагодження за місцем проживання, йдеться в повідомленні.

“Філософія закону полягає в організації і підготовці у складі Національної гвардії України добровольчих підрозділів оборони на випадок прямої агресії, а також для ефективного ведення партизанської війни”, – написав Парубій.

Він переконаний, що створення ефективної системи територіальної оборони значно підніме рівень обороноздатності України. Дозволить сформувати ефективний бойовий резерв, який, у разі необхідності, може бути оперативно озброєний й розгорнутий в бойові порядки.