У луцьких школах та садочках хочуть заборонити внески батьків готівкою

Благодійні внески для підтримки луцьких шкіл та садочків варто вносити тільки на офіційний рахунок закладу в безготівковій формі.

Про таку ініціативу йдеться у проекті рішення депутатів із групи «Новий Луцьк» «Про врегулювання окремих питань батьківської фінансової допомоги в діяльності закладів освіти м.Луцька», який розглянуть на наступній сесії міської ради 29 липня.

Депутати пропонують із 1 жовтня запровадити такі нововведення:

  • Заборонити в комунальних закладах освіти отримання готівкових грошових коштів у будь-який формі та за будь-яким призначенням з батьків вихованців та учнів.
  • Керівникам та працівникам комунальних закладів освіти м. Луцька необхідно утримуватись від формування рахунків витрат чи звернень до батьківських комітетів щодо надання матеріальної допомоги чи отримання грошових коштів від батьків чи батьківських комітетів.
  • Грошові кошти добровільної фінансової допомоги можуть здійснюватись в безготівковій формі шляхом зараховування на відповідний розрахунковий рахунок освітнього закладу; матеріальні цінності повинні передаватись із дотриманням порядку передання благодійної пожертви.

Також депутати пропонують «рекомендувати батьківським комітетам комунальних закладів освіти м. Луцька створення благодійних фондів як юридичних осіб, що є відповідальними за свою діяльність у порядку визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».