Це – війна, яка переходить в статус народної, – волонтер

Колишній снайпер з Ківерцівського району  Мисливець розповів про свою першу поїздку на Схід в якості волонтера.

Про це інформує Громадське.Волинь.

Мешканець Ківерцівщини Артур Завальний на псевдо «Мисливець» воював на Сході з серпня минулого по січень цого року. У складі Добровольчого українського корпусу боронив селище Піски і Донецький аеропорт. А нині чоловік, який, до слова, був снайпером, пішов у волонтерство.

Завальний очолює Спілку учасників АТО і волонтерів Ківерцівщини. Тепер їздить на Схід з передачами для солдатів.

За словами чоловіка, придбати матеріально-технічне забезпечення, зокрема, джипіеси та прилади нічного бачення, а також зібрати продукти допомогла обласна спілка учасників АТО та волонтерів, спілка афганців, підприємці Шумський, Дейна, Барабаш, а також громада сіл Цумань, Тростянець, Озеро, Завітне Ківерцівського району. Допомоги волонтери передали бійцям ДУКу, 24-ї та 14-ї бригад, 130-го окремого розвідбату і Айдару.

«Якби не допомагали Збройним силам України прості люди, агресори вже були б на Бузі, вже були б у Львові. Це – дійсно війна, яка переходить в статус народної», – запевняє колишній військовий.

За словами Мисливця, у кожного підрозділу є свої нюанси та проблеми.

«Наприклад, танковий батальйон 14-ї бригади, нашої волинської, ми зіткнулися з тим, що у хлопців не було палаток. Вони постійно міняють дислокацію у зв’язку з військовою специфікою і вони третю ніч спали без палаток. Тим більше палатки штатні, армійські, вони – великих розмірів. І є побажання танкістів – палатки менших розмірів (екіпаж танка – три чоловіки) і бажано, щоб ці палатки були для екіпажа», – розповідає активіст.

Окрім того, волонтера обурило те, що розвідники змушені виходити на завдання без належних приладів.

«Ми ночували в підрозділі 130-го окремого розвідбату. Хлопці йдуть на бойове завдання, в розвідку, і в них нема тепловізорів. Це – неприпустимо. Люди йдуть просто сліпі, побажання у них такі: вернутись до ночі додому. Але це їхні бажання, вони йдуть за лінію фронту і, можливо, їх просто не випустять, можливо, їм треба буде виходити вночі, а вони не можуть пересовуватись вночі», – скаржиться чоловік.

Завальний розповів, що волонтери планують сконструювати засоби для гасіння пожеж для танкістів та забезпечити їх сучасними вогнегасниками.