Чеченка, яка воює на Донбасі, приїде на Бандерштат

Військова Аміна Окуєва приїде у Луцьк, щоб виступити на гутірковій сцені фестивалю «Бандерштат».

Про це повідомили організатори.

Чеченка за національністю, одеситка за народженням та медик за освітою, Аміна Окуєва з початку військової інтервенції на Сході служить в батальйонї «Київ – 2». Не зважаючи на те, що жінки на війні – явище рідкісне, Аміна каже, що військова справа їй подобається і вона навіть замислюється над тим, щоб після закінчення війни пов`язати своє життя з військовою медициною. Не виключає Аміна й того, що може зайнятися миротворчою діяльністю, адже, на жаль, є ще достатньо місць, де для вирішення збройних конфліктів потребується втручання миротворців.

Окуєва встигла пожити в Чечні та на власні очі побачити жорстокість правлячого режиму Росії, пригнічення простих людей за інакомислення, продажність чиновників та кров. Може, саме це зробило з неї, правовірної мусульманки, жінку-воїна. Але є інша, особиста, причина зацікавленості Аміни в боротьбі проти політики Кремля. Ім`я тій причині – Адам Осмаєв, чоловік Аміни.

Аміна та Адам познайомились в Одесі, де останній намагався знайти захист від російської влади. На той час йому було висунуто звинувачення в тероризмі та замах на Путіна. В січні 2012 року його все ж затримали, вирок – 10 років позбавлення волі. Після падіння режиму Янкуовича прокуратура повторно переглянула справу чоловіка та зменшила термін перебування в неволі з 10 до 2 років та 9 місяців. Загалом, більше двох років Осмаєв перебував за гратами, Аміна ж весь цей час намагалась перемогти бюрократичну машину та виборювала його свободу.

Зараз Адам Осмаєв на волі – його звільнили в залі суда. За три доби після цього він поїхав на Схід та поповнив ряди бійців миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, підрозділ якого й очолив після смерті Іси Мунаєва. Аміна ж – на Сході України, втілює в життя свою мрію.

«Я хочу, щоб всі народи вийшли з-під гніту Російської Імперії та почали будувати самостійне, вільне майбутнє», – каже Аміна.

На Бандерштаті військова розповість чим відрізняються українські мрїї від мусульманських та що відчуває жінка, яка вже багато років пліч-о-пліч з чоловіками виборює право на свободу.