Загиблі військові мають бути поховані, як Герої, – активіст

Луцький активіст місії «Чорний тюльпан», яка займається ексгумацією тіл загиблих військових на Сході,  прокоментував заяву про припинення роботи організації.

«Одного бажання волонтерів «Чорного Тюльпану» працювати в зоні АТО, а також на територіях «ДНР», «ЛНР» на жаль недостатньо», – розповів луцький активіст Чорного тюльпану Юрій Сковорода у коментарі Волинському Агентству Розслідувань.

У середу, 15 липня, керівник місії «Евакуація -200» (Чорний тюльпан) та голова правління ВГО «Союз народна пам’ять» Ярослав Жилкін оприлюднив на своїй сторінці у Facebook заяву про те, що місія припиняє свою роботу. Причиною такого рішення став брак коштів на ремонт транспорту, відрядження для волонтерів, а також невизнаний статус активістів Чорного тюльпану.

Місія «Чорний тюльпан» уже майже рік займається ексгумацією та доправкою тіл українських військових зі Сходу, на їхню малу Батьківщину.

Активісти організації працюють виключно на волонтерських засадах.

«Пошуки загиблих потребують значних коштів. В день ми проїжджали по 500 км, а то й більше… доріг майже немає… Усі витрати покривали виключно благодійні внески добрих людей. На рівні держави наша робота ніяк не визначена, тому й немає цільової допомоги», – пояснює ситуацію учасник місії, лучанин Юрій Сковорода.

За словами активіста, керівництво Чорного тюльпану втомилось бігати з протягнутою рукою і в один день волонтери просто не змогли виїхати на завдання.

«Я впевнений, що робота буде продовжена. Загиблі військові мають бути поховані, як Герої на рідній землі. Для цього необхідне спільне розуміння важливості цього», – стверджує активіст.

Снимок

Заява керівника місії «Евакуація -200» (Чорний тюльпан) Ярослава Жилкіна щодо припинення діяльності організації

Снимок2

Заява керівника місії «Евакуація -200» (Чорний тюльпан) Ярослава Жилкіна щодо припинення діяльності організації

Снимок3

Луцький активіст Чорного тюльпану Юрій Сковорода