Прокуратура розбереться: били міліцію чи била міліція

Чоловік, якого звинувачують у непокорі працівникам міліції, запевняє, що насправді це його відлупцювали правоохоронці.

Про це пише Волинська правда.

Днями на сайті УМВС України у Волинській області з’явилася інформація про розбишаку, який накинувся на міліціонерів, а згодом почав битися головою об стіну. Втім, сам чоловік каже, що насправді численні гематоми та струс мозку йому нанесли міліціянти.

Зокрема, 37-річний Денис розповідає, що у той злощасний вечір, а саме 12 липня, він відзначав свято Петра й Павла у свого товариша. Не заперечує чоловік, що із другом вони трохи випили, а по першій годині ночі він вирішив повертатися додому і викликав таксі.

Варто зауважити, що шлях пролягав у Луцьку від вулиці Володимирської до Привокзальної, тому, каже потерпілий, що розрахунок із таксистом мав бути немалим. Втім, дорогою, він зрозумів, що забув у товариша сумку із грошима та документами і вирішив повернутися. Однак, домівку друг уже не відчинив, ймовірно спав, тому Денис припустив, що його речі міг нишком привласнити таксист.

«Перевіряти чужу машину я повноважень не маю, тому вирішив одразу їхати у міськвідділ», – каже Денис. Однак, у міліції ситуацію сприйняли інакше і тут уже на пояснення чоловіка напідпитку ніхто не зважав.

«Вони послухали версію таксиста і зразу відпустили. Ну ясно, далі у нас зав’язався словесний конфлікт, були і матюки і сварка, це все емоції, а потім удари по голові і спині», – зазначає Денис.

Чоловік каже, що після того, як правоохоронці добряче його відгамселили, вони вивели його у вестибюль будівлі та відпустили.

Проте, після такого перебігу подій, чоловік уже не збирався так просто йти. Він одразу викликав свого адвоката. «Ну, зрозуміло, що в відділку зразу всі помінялися, коли приїхав адвокат», – додає Денис.

Уже за участі адвоката вияснилося, що запису у журналі реєстрації щодо затримання чоловіка в міліції немає, тому фактично там його утримували незаконно. Далі адвокат із потерпілим викликали швидку, яка, зі слів Дениса, чомусь приїхала і одразу ж поїхала. Вони були змушені викликати медичну допомогу ще раз, яка зрештою й доставила його до лікарні закривавленого, із розсіченою головою та забиттями.

За висновками судмекспертизи, у чоловіка струс мозку, забій нирок та численні гематоми, нанесені тупим прямокутним предметом. Побої видно неозброєним оком, тіло чоловіка вкрите синцями, подряпинами, на голові кілька зашитих розсічень.

«У міліції заявляють про зірвані погони, що я сам бився головою об стіну, як це можливо…Це не відбувалося у громадському місці, їх було багато, вони могли просто мене скрутити, але по суті це були тортури. І зброю я не вихоплював, це повний абсурд», – наголошує чоловік.

Окрім того, на місці конфлікту адвокат одразу зробив фотознімки, а самі правоохоронці ще й вимагали підписати папір, буцімто претензій у Дениса немає.

Тож, нині чоловік уже майже тиждень перебуває на стаціонарному лікуванні, каже, що досі витратив на ліки чималу суму коштів. Водночас, разом із адвокатом Денис звернувся до прокуратури міста та області, у відділ внутрішньої безпеки МВС та навіть у Генпрокуратуру України.

Міліціянти, із якими трапився інцидент, так і не виходили на зв’язок із чоловіком. Денис каже, що надія на те, що хтось із них прийде, у нього була, втім цього так і не трапилося.

Разом з тим, у СЗГ УМВС України у Волинській області зауважили, що офіційна позиція правоохоронців уже була зазначена у публікації. Тобто, за їх словами, нетверезий лучаний зірвав погони із форменного одягу правоохоронця, намагався вихопити спеціальні засоби і табельну зброю. Коли чоловік зрозумів, що втекти йому не вдасться, то почав битися головою у стіну, а відтак й отримав тілесні ушкодження.

Зі слів начальника Луцького МВ УМВС України у Волинській області Ігоря Муковоза, за вказаним фактом слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.

Більше коментувати справу у міліції відмовилися, мотивувавши це тим, що нині матеріали про цей факт для прийняття процесуального рішення направлені в прокуратуру міста Луцька. Тож встановлювати правомірність дій міліціонерів буде уже прокуратура.