Суд у Володимирі над бійцями 51-ї бригади. НАЖИВО

У Володимирі-Волинському розпочалося чергове судове засідання в справі 21-го бійця 51-ї бригади, яких звинувачують у відмові від виконання обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групи осіб.

17 липня у міському суді почали розгляд справи.

Нагадаємо, раніше відбулися три підготовчі засідання. Адвокати звинувачених подавали клопотання про закриття справи, однак суд відхилив їх.

11:00 – до зали суду увійшли бійці, їх адвокати та “група підтримки”.

11:15 – Судове засідання за головування судді Леоніда Канівця, запасного судді Олександра Лященка, військового прокурора Луцького гарнізону Олександра Курсова та старшого прокурора військової прокуратури Південного регіону Андрія Воєводи. З’ясувалося, що на засідання не прибули два адвокати та один з обвинувачених.

11:16 – Адвокат обвинуваченого Василя Сої Анатолій Башловка повідомив, що його підзахисний приїде на засідання, а запізнюється через виникнення технічних труднощів з доїздом. Адвокат запропонував, зробити перерву у судовому засіданні.

Прокурор південного регіону, який на засіданні вперше, долучив до справи подання та постанови, що засвідчують його направлення від прокурорської групи.

Усі бійці виступили за проголошення перерви до прибуття обвинуваченого Сої.

11:20 – у суді оголосили технічну перерву на годину до прибуття Сої.

12:45 – у Володимир- Волинський прибув обвинувачений Соя.

12:50 – обвинувачений Соя пояснив, що запізнився через зламаний автотранспорт. Суддя Канівець продовжив засідання.

12:57 – оскільки двоє адвокатів не приїхали на судове засідання, бійці підписали договори з присутніми правозахисниками.

13:02 – у судовому засіданні оголосили обідню перерву до 14-тої години.

14:16 – судове засідання продовжують. Усі підсудні отримали пам’ятку з правами і обов’язками, підтвердили, що ознайомилися з нею та дали згоду на продовження засідання в озвученому складі суду.

K1600_DSC_0103

14:20 – адвокат Василь Нагорний подав клопотання, щоб обвинувальний вирок зачитували в повному обсязі.

14:21 – Прокурор Андрій Воєвода розпочав озвучення обвинувального акту, який склали 26 грудня 2014 року у Запоріжжі.

Усім бійцям повідомлено про підозру у скоєнні правопорушення, передбаченого частиною другої статті 28 та частини третьої статті 409 КК України про відмову від несення військової служби за попередньою змовою групи осіб.

14:48 – Військовий прокурор продовжує зачитувати обвинувальний акт. Він повідомив протягом березня квітня усіх обвинувачених призвано на військову службу та направлено до військових частин, та зачитаю витяг з присяги військових.

15 липня на виконання розпорядження командувача сектором бійці прибули на околиці Свердловська Луганської області. Впродовж 15-25 липня опорний пункт неодноразово обстрілювався незаконними бандформуваннями.

25 липня бійці здали боєприпаси, завантажилися у КАМАЗи та окинули опорний пункт. їх зупинили за декілька кілометрів та взяли в полон.

За кілька днів їх перемістили у Російську Федерацію, а потім за домовленістю повернено в Україну.

14:50 – “Наведені дії… органами досудового розслідування кваліфіковано як  правопорушення передбаченого частиною другої статті 28 та частини третьої статті 409 КК України про відмову від несення обов’язків військової служби за попередньою змовою групи осіб”, – продовжує військовий прокурор Воєвода.

Обвинувальний акт щодо бійців має обсяг 24 сторінки.

15:16 – Обвинувальний акт зачитали до кінця. Суд встановлює осіб обвинувачених, звіряючи дані, вказані в обвинувальному акті, з показами бійців.

15:19 – Усіх обвинувачених  питають, чи визнають розуміють вони суть обвинувачення та чи визнають вони свою вину. Бійці не визнають себе винними та дають згоду на дачу показів.

15:36 – “Вважаємо за доречне спочатку опитати обвинувачених, тоді вивчити документи, а потім з урахуванням документів опитати свідків”, – пропонує прокурор Воєвода.

15:37 – Адвокати звіряють списки запропонованих свідків. Суд ухвалює задовольнити клопотання про виклик свідків.

K1600_DSC_0107

15:40 – Захисники пропонують такий порядок розгляду доказів: письмові, речові, інші, допит свідків та допит обвинувачених. Суд приймає відповідну ухвалу,  Отож спочатку розглядатимуть докази прокуратури.

15:46 – Суд оголошує перерву в засіданні до 20 серпня.