Річниця трагедії малазійського боїнга

Сьогодні увесь світ вшановує річницю трагедії авіакатастрофи малазійського боїнга-777, який над територією Донецької області, підконтрольну сепаратистам.

Про це інформує Радіо Свобода.

Сьогодні, 17 липня, минає рік від дати, коли в небі над Донбасом був збитий пасажирський літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній» з 298 людьми на борту. На місці падіння літака рейсу МН17 на Донеччині відбудуться жалобні заходи, такі ж церемонії проведуть у кількох країнах світу, де живуть родичі жертв катастрофи.

Розслідування трагедії триває, остаточну доповідь слідчі з Нідерландів обіцяють оприлюднити у жовтні. Тим часом, на рівні ООН триває дискусія щодо створення міжнародного трибуналу для покарання осіб, причетних до збиття літака.

Росія виступає категорично проти такого трибуналу, вважаючи його створення «контрпродуктивним».

«Ніколи жодних трибуналів Рада безпеки не створювала. Навіть у добре відомій справі Локербі Рада безпеки багато разів обговорювала це питання, але суд відбувався в Нідерландах за шотландським законодавством», – стверджує міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Верховна Рада ухвалила звернення до ООН щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування відповідальних за злочин, пов’язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysian Airlines рейсу MH17 17 липня минулого року.

Днями з проханням до Ради безпеки ООН створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі пасажирського літака рейсу МН17 у небі над Донбасом минулого року звернулися п’ять країн – Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди й Україна. Малайзія раніше вже підготувала й проект такої резолюції. Припускають, що його можуть винести на голосування десь наступного тижня. Ініціатори створення міжнародного суду за підтримки ООН сподіваються, що це зможе змусити Росію до співпраці.

Авіалайнер «Боїнг-777» авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий у небі над частиною сходу України, захопленою підтримуваними Росією сепаратистами, 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, що були на борту.

Україна і Захід підозрюють, що літак збили бойовики чи російські військові на Донбасі. Росія це заперечує і звинувачує Київ у катастрофі.

15 липня цього року американська телекомпанія CNN повідомила, що у проекті звіту за результатами розслідування авіакатастрофи відповідальність за це покладена на «проросійських сепаратистів». Підтвердження цієї інформації з офіційних джерел немає.

Окрім того, нещодавно австралійські журналісти опублікували відео зняте сепаратистами безпосередньо після падіння літака.

Бойовики, оглянувши речі загиблих, зрозуміли, що збито іноземний пасажирський авіалайнер.

У групі телеканалу «ICTV» у Facebook опублікували фото та інформацію про 20 загиблих на борту малазійського літака людей.

1

Акторка Шуба Джайя з чоловіком і донькою, пасажири МН17 38-річна малайзійська актриса поверталася додому разом з чоловіком-голандцем – інженером Паулем Гусом. Пара гостювала в Нідерландах у батьків Гуса; вони спеціально прилетіли познайомити бабусю і дідуся з онукою, якій виповнився рік.

 

2

Мо, Отіс і Еві Маслін, пасажири МН17 Мо Маслін, 12 років (ліворуч), Отіс, 8 років (в центрі) та їх сестра Еві Маслін, 10 років (праворуч) загинули разом з їх дідусем Ніком Норрісом

 

3

Кор Пан і Неелті Тол, пасажири рейсу МН17 Обидва з Нідерландів, летіли на відпочинок до Малайзії. Саме Кор зробив перед вильотом фотку літака і написав у Twitter: «Якщо він теж зникне (як рейс MH370, зниклий в березні 2014 року в Азії), то виглядав він так …»

 

4

Фатима Дичинськи, пасажир МН17 24-річна громадянка Німеччини; летіла в Перт (Австралія), щоб почати новий етап життя і кар’єру в IBM

 

5

Карлейн Кютцер, пасажир рейсу МН17 25-річна студентка з Нідерландів вчилася в США в Indiana University і була однією з кращих студенток на курсі хімії. Загинула зі своїм другом

 

6

Родина Джи: Тамбі, Аріза, Мод Афіф, Мод Афзал, Марша Азміна, Мод Арфус, пасажири МН17 49-річний Тамбі Джи, його 47-річна дружина Аріза і троє їхніх дітей – 19-річний Мод Афіф, 17-річний Мод Афзал, 15-річна Марша Азміна і 13-річний Мод Афрус поверталися на батьківщину з Казахстану, де батько сімейства працював на компанію Shell, через Амстердам. Перед польотом його дружина Аріза (Ariza) виклала в інтернет фото з підписом: «У нас починається новий рік, нове життя»

 

Професор Йоп Ланге, пасажир МН17 Видатний вчений-дослідник вірусу ВІЛ з Університету Амстердама. На борту смертельного рейсу він був з дружиною і п'ятьма їхніми дітьми.

Професор Йоп Ланге, пасажир МН17
Видатний вчений-дослідник вірусу ВІЛ з Університету Амстердама. На борту смертельного рейсу він був з дружиною і п’ятьма їхніми дітьми.

 

Регіс Крола, пасажир МН17 Останнє фото - паспорт громадянина Нідерландів і два посадкових: з Амстердама в Куала-Лумпур і назад. Судячи з підпису до фотографії, хлопець летів пересадочних рейсом на Балі. «У цьому так багато сенсу», - підписав він. І далі - по-іспанськи - Adios amigoz (До побачення, друзі). Після трагедії його подруга виклала спільне фото і підписала: «Мій найкращий друг. Я люблю тебе і не можу повірити, що це сталося. Ти з нами назавжди»

Регіс Крола, пасажир МН17
Останнє фото – паспорт громадянина Нідерландів і два посадкових: з Амстердама в Куала-Лумпур і назад. Судячи з підпису до фотографії, хлопець летів пересадочних рейсом на Балі. «У цьому так багато сенсу», – підписав він. І далі – по-іспанськи – Adios amigoz (До побачення, друзі). Після трагедії його подруга виклала спільне фото і підписала: «Мій найкращий друг. Я люблю тебе і не можу повірити, що це сталося. Ти з нами назавжди»

 

Перміла Раджандаран, стюардеса рейсу МН17 30-річна уродженка міста Кланг (Майлайзія). Була наймолодшим членом екіпажу рейсу MH17. В останньому смс перед вильотом просила сім'ю "догляньте за моїм собакою Лексі"

Перміла Раджандаран, стюардеса рейсу МН17
30-річна уродженка міста Кланг (Майлайзія). Була наймолодшим членом екіпажу рейсу MH17. В останньому смс перед вильотом просила сім’ю “догляньте за моїм собакою Лексі”

 

Френкі і Ліам Девісони, пасажири МН17 Викладач в коледжі Toorak College (Вікторія, Австралія) і її чоловік Ліам. У пари залишилося двоє дітей

Френкі і Ліам Девісони, пасажири МН17
Викладач в коледжі Toorak College (Вікторія, Австралія) і її чоловік Ліам. У пари залишилося двоє дітей