Прокуратура Луцька повертає місту землю біля парку

Прокуратура Луцька через суд повертає місту земельні ділянки на вулиці Космонавтів біля парку 900-річчя Луцька, які у передали в приватні руки.

Про це йдеться у звіті прокурора Луцька про стан законності на території міста перед міською радою.

Йдеться про ділянки площею 0,1 га вартістю 302 тисячі гривень на вулиці Космонавтів, що межує з парком 900-річчя Луцька. У листопаді 2014 року прокуратура Луцька провела перевірку з приводу порушень вимог земельного законодавства під час передачі у 2001 році у власність лучанам цих земельних ділянок.

Встановлено, що незважаючи на те, що рішення виконкому Луцької міської ради про надання у власність громадянам цих земельних ділянок визнане незаконним і скасоване Луцьким міськрайонним судом за позовом прокурора міста Луцька в 2002 році, розпорядженням Луцького міського голови у 2009 році, з посиланням на скасоване судом рішення виконкому, земельним ділянкам присвоєно поштові номери та видано державні акти про право власності на земельні ділянки.

Тому прокурор Луцька звернувся до Луцького міськрайонного суду із позовами до Луцької міської ради, Управління Держземагенства України у Луцькому районі та власників ділянок про визнання недійсними державних актів на право власності, скасування їх державної реєстрації та повернення земель у власність громади.

На сьогодні один позов прокурора задоволено, ще 7 позовів про повернення в комунальну власність громади обласного центру земельних ділянок, площею 0,7 га загальною вартістю 2,1 млн. грн. перебувають на розгляді у суді.

Нагадаємо, ці земельні ділянки стали приводом до конфлікту між депутатами Луцької міської ради Євгенієм Ткачуком та Сергієм Сіваком. Сівак наполягав, що земля належить парку, а Ткачук стверджував, що їх передали у власність законно.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ЦЮ СПРАВУ: ЗЕМЕЛЬНІ «РОЗБОРКИ» ПО-ЛУЦЬКИ: частина перша.

cb-k1600skrin1 cb-k1600karta_2 original-k1600karta_1