Нелюсторовані: Олег Борбелюк

Про рубрику “Нелюстровані”. Очевидно, що на Волині за голоси виборців на прийдешніх місцевих виборах боротимуться колишні члени Партії регіонів та їхні союзники. На жаль, таких людей сотні. Вони дискредитували себе в очах суспільства, але під закон про люстрацію не підпадають. Тому мають шанс різними способами займати владні крісла. Що й продемонстрували вибори народних депутатів восени 2014 року.

На нашу думку, таким особам потрібно заборонити обіймати посади в органах державного та місцевого управління, балотуватися до рад всіх рівнів, якими б порядними громадянами вони не були. І перш за все така заборона має стати уроком для тих, хто збирається йти до влади. А наші статті – нагадування виборцям: за цих людей не можна голосувати.

У сьогоднішній публікації “Нелюстрованих” йтиметься про Олега Барбелюка.

************

У квітні 2013 року партія “Сильна Україна” Сергій Тигіпка влилася в Партію регіонів Віктора Януковича. Сотні депутатів по всій країні написали заяви на вступ до лав регіоналів. Зробив це й голова фракції “Сильна Україна” у Волинській обласній раді, керівник володимир-волинського осередку цієї політсили Олег Борбелюк. Крім того, він отримав посаду в структурі партії, зайнявши крісло керівника міського осередку партії Януковича.

Як і більшість бізнесменів він, мабуть, сьогодні пояснює, що зробив це, аби зберегти своє підприємство від тиску з боку влади, говорячи про збереження робочих місць. Однак наведемо один приклад: його однопартієць з Луцької міської ради Євген Ткачук в тому ж квітні 2013-го до лав регіоналів не пішов, а став безпартійним. З того часу його бізнес тільки зміцнів, а в часи Януковича якихось бід не зазнав.

 

Щодо бізнесу Борбелюка, то це відоме на Волині підприємство «Гербор-холдінг», яке він заснував у 1995 році із Валерієм Гершоном та Євгеном Чижем. Пізніше до них приєдналися польські інвестори із компанії «БРВ». Зважаючи на те, що підприємство дає близько тисячі робочих місць у Володимирі-Волинському, Борбелюк має вплив у Володимирі-Волинському, який підсилює його співпраця з міським головою Петром Саганюком.

До слова, сам мер описує свої стосунки з Борбелюком як «братські».

До Революції Гідності особа Олега Борбелюка не була помітною на волинському політичному небосхилі. Він розвивав бізнес, в міру займався благодійністю. Щоправда, засвітився як прогульник в обласній раді. У жовтні 2013-го він потрапив у перелік з восьми депутатів, які не прийшли на 50% сесій Волиньради.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НЕЛЮСТРОВАНИХ

У більшу бучу Борбелюк потрапив у травні 2013 року, коли в Луцьк проводили антифашистський мітинг. Регіонали влаштували його на противагу акціям “Вставай, Україно!”, організованих тодішньою опозицією. Володимир-волинські свободівці, для яких регіонали неначе класові вороги, заявили, що на цей мітинг організували виїзд працівників «Гербор-холдінгу».

«Так, з підприємства «Гербор-холдінг» Володимир-Волинського району, співвласником якого є депутат Волинської облради від Партії регіонів Олег Борбелюк, в масовому порядку організовується виїзд працівників на «мітинг проти фашизму» у Луцьку, який організовує Партія регіонів. З територіального медичного об’єднання Любомльського та Шацького районів, яке очолює депутат Волинської облради Володимир Дибель організовується виїзд медичних працівників», – йшлося в прес-резілі «Свободи».

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПУБЛІКАЦІЙ РУБРИКИ «НЕЛЮСТРОВАНІ»

 

Під час Революції Гідності Олег Борбелюк, як і більшість регіоналів, зайняв вичікувальну позицію. Щоправда не зміг відсиджуватися, коли різні рухи почалися у Володимирі.

У лютому до його помешкання приїхали автомайданівці, які в ті дні їздили областю до домівок регіоналів. Вони закликали політиків виходити з партії і повідомляли мешканцям населених пунктів, де живе сьогодні екс-регіонал.

Біля будинку Олега Борбелюка активістів чекала міліція, між натовпом і правоохоронцями стався конфлікт. Депутат до людей не вийшов.

Зате вийшов 20 лютого, коли учасники міського віче вирішили піти у «гості» до найбільш одіозних представників Партії регіонів у місті, які до останнього трималися за партійний квиток. Одним із таких був Володимир Смоляр – директор Володимир-Волинського ВПУ. До людей він вийшов і повідомив, що напередодні вийшов з Партії регіонів і на крики «Ганьба» лише посміхався. Його захищали два депутати – міської ради Руслан Мороз та обласної Олег Борбелюк.

Революційної пори трапився ще один неприємний інцидент, пов’язаний із екс-регіоналом. Як заявили представники місцевої «Свободи», він розпускав між своїми працівниками чутки, що майданівці планують підпалити «Гербор-Холдинг». У результаті цього в центрі революційного Володимира ледь не сталася бійка між активістами та робітниками «Гербора».

 

Зрештою кар’єра Борбелюка в Партії регіонів закінчилася. Закінчилася аж в березні 2014 року, за три тижні після кривавих розстрілів на Майдані, неначе він до останнього сподівався, що ситуація зміниться. 5 березня Олег Борбелюк заявив про вихід з фракції ПР в облраді і з партії.

Сьогодні він залишається депутатом обласної ради і з високою ймовірністю балотуватиметься у місцеві ради восени 2015 року. Для зміни свого іміджу в очах громади він зробив чимало, зокрема витратив великі гроші на допомогу військовим. Та й вплив, який він мав, як директор «Гербор-холдінгу», нікуди не дівся. А якщо до цього додати підтримку Петра Саганюка, то всі чинники потрібні для перемоги у нього на руках.

До слова, у рейтингу ТОП-100 впливових волинян за 2014 рік Борбелюк – 25-ий.

Анатолій КОТЛЮК