Нелюсторовані: Олег Борбелюк

Без имени-1

Про рубрику “Нелюстровані”. Очевидно, що на Волині за голоси виборців на прийдешніх місцевих виборах боротимуться колишні члени Партії регіонів та їхні союзники. На жаль, таких людей сотні. Вони дискредитували себе в очах суспільства, але під закон про люстрацію не підпадають. Тому мають шанс різними способами займати владні крісла. Що й продемонстрували вибори народних депутатів восени 2014 року.

На нашу думку, таким особам потрібно заборонити обіймати посади в органах державного та місцевого управління, балотуватися до рад всіх рівнів, якими б порядними громадянами вони не були. І перш за все така заборона має стати уроком для тих, хто збирається йти до влади. А наші статті – нагадування виборцям: за цих людей не можна голосувати.

У сьогоднішній публікації “Нелюстрованих” йтиметься про Олега Барбелюка.

************

У квітні 2013 року партія “Сильна Україна” Сергій Тигіпка влилася в Партію регіонів Віктора Януковича. Сотні депутатів по всій країні написали заяви на вступ до лав регіоналів. Зробив це й голова фракції “Сильна Україна” у Волинській обласній раді, керівник володимир-волинського осередку цієї політсили Олег Борбелюк. Крім того, він отримав посаду в структурі партії, зайнявши крісло керівника міського осередку партії Януковича.

Як і більшість бізнесменів він, мабуть, сьогодні пояснює, що зробив це, аби зберегти своє підприємство від тиску з боку влади, говорячи про збереження робочих місць. Однак наведемо один приклад: його однопартієць з Луцької міської ради Євген Ткачук в тому ж квітні 2013-го до лав регіоналів не пішов, а став безпартійним. З того часу його бізнес тільки зміцнів, а в часи Януковича якихось бід не зазнав.

 

Щодо бізнесу Борбелюка, то це відоме на Волині підприємство «Гербор-холдінг», яке він заснував у 1995 році із Валерієм Гершоном та Євгеном Чижем. Пізніше до них приєдналися польські інвестори із компанії «БРВ». Зважаючи на те, що підприємство дає близько тисячі робочих місць у Володимирі-Волинському, Борбелюк має вплив у Володимирі-Волинському, який підсилює його співпраця з міським головою Петром Саганюком.

До слова, сам мер описує свої стосунки з Борбелюком як «братські».

До Революції Гідності особа Олега Борбелюка не була помітною на волинському політичному небосхилі. Він розвивав бізнес, в міру займався благодійністю. Щоправда, засвітився як прогульник в обласній раді. У жовтні 2013-го він потрапив у перелік з восьми депутатів, які не прийшли на 50% сесій Волиньради.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НЕЛЮСТРОВАНИХ

У більшу бучу Борбелюк потрапив у травні 2013 року, коли в Луцьк проводили антифашистський мітинг. Регіонали влаштували його на противагу акціям “Вставай, Україно!”, організованих тодішньою опозицією. Володимир-волинські свободівці, для яких регіонали неначе класові вороги, заявили, що на цей мітинг організували виїзд працівників «Гербор-холдінгу».

«Так, з підприємства «Гербор-холдінг» Володимир-Волинського району, співвласником якого є депутат Волинської облради від Партії регіонів Олег Борбелюк, в масовому порядку організовується виїзд працівників на «мітинг проти фашизму» у Луцьку, який організовує Партія регіонів. З територіального медичного об’єднання Любомльського та Шацького районів, яке очолює депутат Волинської облради Володимир Дибель організовується виїзд медичних працівників», – йшлося в прес-резілі «Свободи».

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПУБЛІКАЦІЙ РУБРИКИ «НЕЛЮСТРОВАНІ»

 

Під час Революції Гідності Олег Борбелюк, як і більшість регіоналів, зайняв вичікувальну позицію. Щоправда не зміг відсиджуватися, коли різні рухи почалися у Володимирі.

У лютому до його помешкання приїхали автомайданівці, які в ті дні їздили областю до домівок регіоналів. Вони закликали політиків виходити з партії і повідомляли мешканцям населених пунктів, де живе сьогодні екс-регіонал.

Біля будинку Олега Борбелюка активістів чекала міліція, між натовпом і правоохоронцями стався конфлікт. Депутат до людей не вийшов.

Зате вийшов 20 лютого, коли учасники міського віче вирішили піти у «гості» до найбільш одіозних представників Партії регіонів у місті, які до останнього трималися за партійний квиток. Одним із таких був Володимир Смоляр – директор Володимир-Волинського ВПУ. До людей він вийшов і повідомив, що напередодні вийшов з Партії регіонів і на крики «Ганьба» лише посміхався. Його захищали два депутати – міської ради Руслан Мороз та обласної Олег Борбелюк.

Революційної пори трапився ще один неприємний інцидент, пов’язаний із екс-регіоналом. Як заявили представники місцевої «Свободи», він розпускав між своїми працівниками чутки, що майданівці планують підпалити «Гербор-Холдинг». У результаті цього в центрі революційного Володимира ледь не сталася бійка між активістами та робітниками «Гербора».

 

Зрештою кар’єра Борбелюка в Партії регіонів закінчилася. Закінчилася аж в березні 2014 року, за три тижні після кривавих розстрілів на Майдані, неначе він до останнього сподівався, що ситуація зміниться. 5 березня Олег Борбелюк заявив про вихід з фракції ПР в облраді і з партії.

Сьогодні він залишається депутатом обласної ради і з високою ймовірністю балотуватиметься у місцеві ради восени 2015 року. Для зміни свого іміджу в очах громади він зробив чимало, зокрема витратив великі гроші на допомогу військовим. Та й вплив, який він мав, як директор «Гербор-холдінгу», нікуди не дівся. А якщо до цього додати підтримку Петра Саганюка, то всі чинники потрібні для перемоги у нього на руках.

До слова, у рейтингу ТОП-100 впливових волинян за 2014 рік Борбелюк – 25-ий.

Анатолій КОТЛЮК