Луцькі депутати хочуть «пожалітися» на несправедливі тарифи

Депутати Луцької міської ради хочуть визнати тарифи на «комуналку» в місті несправедливими та завищеними.

Про це йдеться у проекті рішення «про невідповідність цін на енергоносії та тарифи на житлово-комунальні послуги, встановлені НКРЕКП, вимогам чинного законодавства про захист прав споживачів і про соціальні стандарти», який розглянуть під час наступної сесії Луцької міської ради.

Рішення хочуть прийняти на підставі звіту тимчасової контрольної комісії міської ради щодо захисту прав споживачів при встановленні тарифів на житлово-комунальні послуги, яку очолює депутта від ВО «Батьківщина» Василь Гриб.

У звіті йдеться, що «вартість природного газу, встановлена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з 01 травня 2015 року, є економічно не обґрунтованою, оскільки для окремих категорій населення та інших споживачів значно перевищує вартість імпортного російського газу. Також від моменту попереднього затвердження тарифів з теплопостачання, гарячого водопостачання, водопостачання і водовідведення істотно зросла вартість електроенергії, і теж без економічно обґрунтованих підстав».

Також там депутати написали про одну із головних «бід» ДКП «Луцьктепло»: «…тариф на теплову енергію для послуги з централізованого опалення для населення у м. Луцьку, в структурі якого вартість газу становить 68,46%, електроенергії 6,57%, разом – 75%. Тому практично всі кошти, які отримують від споживачів підприємства-надавачі житлово- комунальних послуг, через спеціальні рахунки вилучаються на користь НАК «Нафтогаз» та ПАТ «Волиньобленерго». Інвестиційна складова тарифів практично залишилася незмінною, що не дозволяє в достатніх обсягах здійснювати модернізацію підприємств, енергоощадні заходи та програми встановлення приладів обліку (особливо-лічильників тепла). Це ставить під загрозу невиконання усіх програм енергозбереження, що може призвести до колапсу системи енергопостачання під час наступного опалювального періоду».

Тому депутати хочуть «вважати дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, унаслідок яких з 01 травня цього року істотно зросла вартість енергоносіїв такими, що не обґрунтовані економічно та суперечать чинному законодавству про захист прав споживачів, є руйнівними для економіки та, особливо, для системи житлово-комунального господарства і призвели до зубожіння населення».