Пам’ятник Небесній сотні нагадав про «гомосовєтікусів», – експерт

Нищівній критиці піддав проект пам’ятника Небесній сотні, який планують встановити в Луцьку, засновник школи волинського дизайну, завідувач кафедри дизайну Луцького національного техуніверситету Орест Хмельовський.

Про це він написав у соціальній мережі Facebook.

«Проект пам’ятника з першого погляду викликає несприйняття через статичну знаковість постатей і випадковість антуражу, якими досі наповнювали простір «гомосовєтікусів». Відсутність світогляду автора цього опусу очевидна, а позитивне сприйняття його причетними до влади й «вихідцями з народу» в чергове засвідчує їх дрімуче невігластво в сфері мистецтва й культури загалом», – зазначає Хмельовський.

У його дописі йдеться: «Автор не володіє засобами архітектоніки та не здатний до композиційного аналізу об’ємно-просторової структури задля творення образів гідних нашої доби. Запропоновані постаті, попри задум списання їх із реальних героїв, не передають ані драматизму історії, ані трагедії моменту, ані високого польоту Духу Волі народу – в композиції взагалі відсутня подія. Символіка елементів антуражу – хрест і стовп із начерками орнаментальних смуг – абсолютно байдужа до високої ідеї подвигу загиблих».

«Вважаю гнилою спробу влади заявити про високі наміри щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні недолугим пам’ятником. Тому громада має відхилити цей проект як такий, що ганьбить рівень культури українців загалом і опускає індекс провінціальності міста Луцька до смислу конюшні Російської імперії», – пише експерт.