Пам’ятник Небесній сотні: родини ‒ за, громадськість ‒ проти

Родина Героя Небесної Сотні Василя Мойсея схвалила проект пам’ятника на могилі їхнього сина. Батьки категорично проти продовження конкурсу на вигляд пам’ятки.

Про це повідомили 16 липня під час спільного засідання робочої групи громадськості та комісії міської ради з питань збереження історичного середовища.

Щодо макету пам’ятника депутат міської ради Павло Данильчук зазначив, що макет пам’ятки викликав бурхливе обговорення у суспільстві. «У громадськості не надто схвальна реакція», ‒ зазначив Данильчук. Проте він вчора спілкувався з батьками загиблого Героя, і вона категорично проти продовження конкурсу на ескіз пам’ятника, бо вже втомилися від цієї тяганини.

Секретар міської ради Сергій Григоренко зазначив, що поховання Василя Мойсея на Меморіалі було волею громади. Зараз мова йде про пам’ятник на могилі конкретної людини. Тому рішення батьків в цьому випадку найважливіше. До того ж Григоренко додав, що конкурс до цього проводили вже двічі, але дійти згоди не вдалося – попередні варіанти не влаштовували батьків Василя Мойсея. «Це їхнє право, це їхня рідна людина», ‒ зазначив Григоренко.

Композиція, яку запропонувала Ірина Дацюк, сподобалася родині Мойсея. Схвалили її і родини інших семи волинян з Небесної сотні. В пам’ятник вмонтують бруківку, яку родичі Мойсея привезли з Майдану.

Григоренко підсумував, що гроші міська рада виділила на пам’ятник Мойсея, тому погодження громади на вигляд пам’ятника не треба ‒ визначальною є думка родини Героя, на могилі якого встановлять пам’ятник.

Представники громадськості «покритикували» пам’ятник та зазначили, що громадськість таки має вплинути на вигляд пам’ятки.

Голова фонду «Архітектурна Волинь» Євген Ходаківський додав, що авторка пам’ятника «захопила» замовлення, а пам’ятник він назвав, за винятком Божої Матері, «совком». Проект пам’ятника він назвав «героям Краснодона».

Проте Сергій Григоренко сказав, що саме через таку позицію митців і не вдалося завершити попередні конкурси – кожен тягнув ковдру у свій бік. «Навіть після 20 конкурсів поставити пам’ятник без схвалення родини не можна», ‒ підсумував він.

Отож, вже найближчим часом через інтернет представлять кошторис витрат на пам’ятник.

11733590_1617240265221459_1772954550_o