«Місце патріотів зі зброєю на Сході» – заява добровольчих батальйонів

Добровольчі батальйони сценпризначення МВС та полк “Азов” вважають, що сьогодні озброєнні патріоти України мають воювати на Сході, а не боротися з контрабандою.

Такими є їхні заяви щодо подій на Закарпатті.

Так, у заяві “Азову” йдеться:

Збройна конфронтація на Закарпатті, що призвела до крові та загибелі кількох людей, спровокована протистоянням кримінальних угруповань, очолюваних народними депутатами України Михайлом Ланьо та Віктором Балогою. Дуже прикро, що в конфлікт за право «кришувати» контрабанду в регіоні виявилися втягнутими українські патріоти…

Водночас наголошуємо на недопущенні внутрішнього протистояння в країні, яка веде важку війну з потужним супротивником. Українське суспільство має бути мобілізованим і консолідованим і протидіяти всіма силами відкриттю вторинних фронтів всередині країни. За це відповідальність лежить як на владі, так і на патріотичній громадськості.

Місце патріотів зі зброєю на Сході.

З ситуації, що склалася, країна має зробити належні висновки. Закликаємо громадських активістів взяти під власний контроль розслідування цих подій, аби покараними були справжні винуватці подій, а не купка патріотів. «Азов», зі свого боку, готовий взяти всебічну участь у врегулюванні конфлікту.

З метою забезпечення неупередженого та об’єктивного розслідування від Верховної Ради України пропонуємо негайно зняти депутатську недоторканість з народних депутатів Ланьо і Балоги як головних винуватців конфлікту. А також – взяти під повний контроль дії правоохоронних структур, участь яких у вирішенні цього конфлікту викликають сумніви щодо їхньої незаангажованості.

Водночас, як пише Преса України, 35 добровольчих батальйонів спецпризначення МВС взагалі виступили на підтримку свого шефа Арсена Авакова.

“Ми заявляємо, що заклики про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова інспіруються і призиваються реакційними силами, які бояться розгорнутої міністром боротьби з корупцією, у тому числі в силових відомствах і у вищих держструктурах”, – сказав начальник Департаменту організації діяльності підрозділів міліції особливого призначення МВС Юрій Покіньборода.

Нагадаємо, 14 липня колишні бійці добровольчих батальйонів виступили за відставку Авакова, керівництва Закарпаття. Також вони вимагали створення організації з представників СБУ, учасників АТО, не пов’язаних з політсилами, прикордонної служби задля контролю ситуація на кордоні.