Луцьк: військові зможуть безплатно вчитися у виші

Військовослужбовці зможуть безплатно вчитися у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки у Луцьку. Солдати вступатимуть в університет поза конкурсом.

Про це інформує Волинський інформаційний портал.

Таку інформацію сьогодні, 15 липня,  в коментарі Волинському інформаційному порталу оприлюднив відповідальний секретар приймальної комісії  СНУ Андрій Слащук.

«Ми надіємося, і хотіли б навчати тих, хто брав участь в Антитерористичній операції. Ця категорія цьогоріч має пільгу», – повідомив відповідальний секретар приймальної комісії. Він розповів, що той, хто звільнився з лав армії та брав участь в АТО має право складати вступні випробування в університетах та в інших вищих навчальних закладах.

Пільга дає право на позаконкурсний вступ на державну форму навчання. «Ця категорія не встигла складати зовнішнє незалежне оцінювання і Міністерство дозволило складати вступні випробування у вишах», – пояснив Андрій Слащук.

Він додав, що нововведенням є і те, що цього року діти-сироти не мають права на позаконкурсний вступ. Таку можливість дали тим дітям, чий батько віддав своє життя за Батьківщину. Без змін пільги залишилися для дітей-інвалідів, дітей, чиї батьки працювали на підземних роботах понад 15 років, і діти з Чорнобильської зони І і ІІ категорій.