Волинські добровольці хочуть відставки Авакова. ОНОВЛЕНО

Волинські учасники війни на Сході України та добровольці висловили свою позицію щодо подій у Мукачевому. Вони вважають основним ворогом українців корупцію у владі, відсутність реформ та припинення люстрації. Саме це стало, за їхнім твердженням, «лакмусовим папірцем» для подій, що відбулися на Закарпатті.

Про це повідомили 14 липня під час прес-конференції учасників АТО ‒ колишніх бійців добровольчих батальйонів «Айдар», «Донбас», «Азов» та ДУКу.

«Однозначно ми підтримуємо добровольців, але ми проти застосування зброї», ‒ зазначив Ігор Рицко.

Водночас вони кажуть, що не можуть спокійно дивитися на корумпованість системи, яка призвела до конфлікту у Мукачевому. Ситуацію на Закарпатті Рицко назвав «сплеском» емоцій, через бездіяльність влади після Майдану. Він також нагадав, що добровольці були першими, хто став на захист держави і привів очільників держави до влади.

Водночас вони додають, що проблеми Закарпаття, які стали причиною конфлікту, характерні й для Волині, оскільки зараз на митницю, лісове господарство та управління земельних ресурсів планують поставити «людей Януковича».

Тому екс-бійці батальйонів вимагають недопущення збройного вирішення проблем. Добровольці хочуть, щоб у відставку відправили Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та керівництво Закарпатської області. Крім того, вони наполягають на негайному проведенні реформ у правоохоронних органах. Добровольці просять створити робочі групи з представників СБУ, прикордонників, журналістів тощо для контролю ситуації на митниці.

Від Верховної Ради просять прийняти відповідні законодавчі акти для врегулювання «питання» учасників АТО. Тому добровольці хочуть ініціювати прийняття відповідних звернень місцевими радами.

Ветеран ДУКу В’ячеслав Бакулін, який просить не пов’язувати його з третім запасним батальйоном, відзначив, що добровольці взяли участь у конфлікті лише через несправедливість, яку побачили, повернувшись додому з фронту. Він додав, що звертатися в міліцію та прокуратуру, «яка це все кришує», немає сенсу. Тому, щоб не провокувати ніяких конфліктів треба просто не ставити «старих кадрів».

Зауважимо, що заяву підтримав радник командира батальйону “Донбас-Україна” В’ячеслав Савчук. Колишній боєць “Азову”, що підписав це звернення – Юрій Рудницький.

Також вони засудили акцію з обливанням екскрементами офісу “Континіуму”, яку 13 липня влаштували дукцівці.

16 липня організатори заходу – «Волинське обласне об’єднання учасників АТО та волонтерського руху» – зробили заяву щодо прес-конференції. Детальніше читайте тут.

11752182_1616441621967990_460285943_o

Дуківець В’ячеслав Бакулін, айдарівець Ігор Рицко, керівник волинської Спілки афганців Григорій Павлович

K1600_DSC_0531

K1600_DSC_0533

11743561_1616441618634657_1015323324_o