У Луцьку відкрили фотовиставку про благодійність і волонтерів

У Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки 14 липня відкрили всеукраїнську фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива-2015».

Про це повідомляють у Фундації розвитку громад.

«Благодійність крізь призму об’єктиву» – це всеукраїнський конкурс, який вже вп’яте проводиться Українським форумом благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України.

Протягом вересня-листопада 2014 року на конкурс надійшло більше 550 робіт професійних фотографів та аматорів з усіх регіонів України. Журі обрало 40 робіт для фотовиставки, яка подорожує Україною з квітня 2015 року та відвідає 12 міст до кінця року.

«Ми сьогодні відкриваємо не звичайну виставку, а 40 різних облич благодійності, 40 реальних історій, які змінили чиєсь життя. Тут можна побачити фотопроекти як соціальної тематики, так і майданівської, військової. Дуже тішить той факт, що серед переможців, чиї роботи побачить вся Україна, є робота нашого фотографа Лідії Кожевнікової «Коли усміхаються очі…», – розповідає організаторка виставки Юлія Євпак.

«Бібліотеки стають інноваційними центрами, які поєднують багато різноманітних функцій: ми приймаємо фотовиставки, виставки картин та інші різні заходи. Ми вже й самі долучаємось до благодійності. Так, з Фундацією розвитку громад ми організували не одну благодійну та волонтерську акцію, тому вважаємо вже дотичними до благодійності, та з радістю розміщаємо подібний проект в себе», – додала директорка книгозбірні Людмила Стасюк.

Крім того, на виставці презентували фотопроекти з Волині, які мають на меті згуртувати українське суспільство довкола теми благодійності, а також привернути увагу мешканців до актуальних соціальних проблем. Про власні ініціативи розповіли Сандра Міненко (всеукраїнський фотопроект «Діти героїв», реалізовується спільно з ГО «Самопоміч»), Юлія Пащенко («З Волині з любов’ю» – фото побажання захисникам на Схід, ГО “Youth Active”) та Любов Казмірчук (благодійні фотостенди задля збору пожертв на допомогу українським воїнам).

За словами Сандри, вона та волонтери ГО «Самопоміч» долучили до цього проекту на Волині 12 родин військовослужбовців, зйомки яких ще й досі тривають. «Хоч ми не з усіма охочими встигли зробити фото до офіційного відкриття виставки у Києві, але очі та посмішки малечі, чиї батьки зараз в АТО, варті того, щоб продовжувати робити фотосесії. Є надія, що невдовзі фотовиставка «Діти героїв» з Києва приїде до Луцька, де роботи зможуть побачити поціновувачі», – додає активістка.

Фотопобажання «З Волині з любов’ю» були презентовані майже рік тому. У організаторів була мета – привернуту увагу до військових, які знаходяться на Сході, до їх підтримки не тільки продуктами харчування, але й добрим словом. В події приймали участь жінки та діти в українському вбранні. Одна із організаторок цієї акції Юлія Пащенко наголошує, що вже скоро жіночий флешмоб фотопобажань повториться, про що буде оголошено згодом.

«На благодійних фотосесіях, що мали місце на різних фестивалях та ярмарках в обласному центрі з травня 2015, вдалося назбирати та використати на потреби АТО майже 15 тисяч гривень. Але на цьому ми не зупиняємось, плануємо здивувати лучан креативним благодійним фотостендом на фесті «Україна – нація переможців» вже наступних вихідних» – додає Любов Казмірчук, керівник благодійних програм ГО «Фундація розвитку громад».

Виставка «Благодійність крізь призму об’єктиву» буде тривати до 30 липня за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена, 11, 3-й поверх Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.