У Луцькраді пропонують свій переділ територіальних громад

У Луцькій міській раді незадоволені об’єднання територіальних громад поблизу Луцька. Тому представники міської ради запропонують ближнім селам приєднатися до міста, розповідаючи про привабливість такої перспективи.

Про це під час оперативної наради 14 липня розповів секретар міської ради Сергій Григоренко.

«Хтось так намалював той план, що навколо Луцька всі об’єднуються, а до Луцька ніхто не приєднується», ‒ зазначив він.

Григоренко розповів про приклад Чернівців, які мають лише трішки менше населення, але площа міста в рази більша. «При такому поділі Луцьк не має перспективи», ‒ зазначив Григоренко. Тому від міської ради надіслали листи про можливість об’єднання в територіальну громаду усім сусіднім селам – восьми селам Луцького району та двом Ківерцівського.

Найперспективніший напрям об’єднання, за словами секретаря, ‒ північно-східний. Тому зараз активно проводять переговори з Жидичином. Водночас Сергій Григоренко зазначив, що село нічого не втратить, а лише виграє. Жителі сіл отримають роботу та інфраструктуру, а розширення відбудеться за рахунок резервних земель сільських рад. Тому завтра Григоренко і Яковлев поїдуть на сесію сільради Жидичина, щоб розповісти про перспективу об’єднання. Якщо Жидичин «погодиться», то будуть розглядати можливість об’єднання з Озерцем та Рокинями, яка поки неможлива через відсутність кордону.

Григоренко додав, що жителі деяких сіл ходять в луцькі садочки та школи, але не хочуть об’єднуватися з містом. Після реформи, за його словами, такого не буде. Тому секретар підсумував, що таки сподівається на погодження сільських голів для об’єднання. Тарас Яковлев додав, що бюджет на одного жителя села ‒ 400 гривень, а на жителя міста 5000 гривень. Якщо Луцьк «розшириться», то стане значно привабливішим для інвесторів.