Нелюстровані: луцькі регіонали

Про рубрику “Нелюстровані”. Ця рубрика “народилася” після публікації про Валентина Вірковського, який співпрацював з владою Януковича і тепер існує велика ймовірність, що він балотуватиметься до місцевих рад або й на міського голову Володимира-Волинського.

Очевидно, що на Волині за голоси виборців боротимуться колишні члени Партії регіонів та їхні союзники. На жаль, таких людей сотні. Вони дискредитували себе в очах суспільства, але під закон про люстрацію не підпадають. Тому мають шанс різними способами займати владні крісла. Що й продемонстрували вибори народних депутатів.

На нашу думку, таким особам потрібно заборонити обіймати посади в органах державного та місцевого управління, балотуватися до рад всіх рівнів, якими б порядними громадянами вони не були. І перш за все така заборона має стати уроком для тих, хто збирається йти до влади. А наші статті – нагадування виборцям: за цих людей не можна голосувати.

************

Отож, почнемо з регіоналів, які були активними партійцями і публічно, і організаційно. Частину з цих людей згадали в першій частині статті “Волинські регіонали: де вони”. Ця публікація про луцький осередок.

************

Після Революції гідності, розстрілу Небесної Сотні на Майдані та початку війни із Росією публічно підтримувати режим Віктора Януковича та Партію регіонів у Луцьку стало соромно та навіть небезпечно. Наочний приклад цього – доля їхніх поплічників – комуністів братів Кононовичів, яких вже неодноразово «виховували» революціонери.

Тим не менш у нашому місті хоча б формально діють осередки похідних від Партії регіонів – Опозиційного блоку, Сильної України та Партії розвитку України. Останній політичний проект фактично «помер» ще напередодні парламентських виборів. Хоча не виключено, що «воскресне», як це часто буває в українській політиці.

 

 

12

Іван Смоленг

Другим не надто успішним регіоналівським проектом стала відроджена «Сильна Україна». Від цієї політичної сили на парламентських виборах за списком балотувалися екс-керівник луцької міської організації Партії регіонів Іван Смоленг та екс-заступник голови Волинської ОДА Олександр Курилюк. Курилюк був 47-м у списку, а Смоленг – 69-м. Проте амбітний політичний проект Сергія Тігіпка на виборах провалися, тому жодних шансів потрапити у Верховну Раду в цих політиків не було.

Іван Смоленг нині працює депутатом міської ради та займається бізнесом. Цікаво, що до революції він працював начальником обласної інспекції захисту прав споживачів, після революції – на недовгий час він зумів отримати посаду керівника луцького управління цього відомства.

У Луцькій міській раді Смоленг разом з іншими екс-регіоналами Іриною Комлик та Тетяною Дементьєвою належить до неформальної групи впливу міського голови Миколи Романюка.

ДИВИТИСЯ ІНФОГРАФІКУ: ХТО З КИМ У ЛУЦЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ

А ще Смоленг має спільний бізнес із колишнім керівником Партії регіонів на Волині Олександром Башкаленком. Йдеться про ТОВ «Екопрод», Іван Смоленг має у статутному капіталі цього підприємства 352114 гривні, а Людмила Башкаленко – 821598 гривень. Також менеджером на цьому підприємстві працює Ірина Комлик.

 

11721084_823273427721838_1065247367_n

 

Як розповів Смоленг у коментарі Волинському Агентству Розслідувань, нині він ще не визначився, чи буде брати участь у прийдешніх місцевих виборах. Мовляв, все залежить від того, які зміни приймуть нардепи до законодавства про місцеві вибори. Проте політичні амбіції депутат досі зберігає.

 

Зліва - Ірина Комлик, справа - Тетяна Дементьєва

Зліва – Ірина Комлик, справа – Тетяна Дементьєва

Натомість інша депутатка міськради, Тетяна Дементьєва, схоже, у луцьку політику повертатися не збирається, адже вже вийшла на пенсію.

До слова, вона та Смоленг – серед найстаріших членів Партії регіонів у Луцьку.

Тетяна Сергіївна в Луцьку була відома, як керівник Російської общини Волинської області. Цю посаду вона зайняла в 2010 році. Однак в березні 2014-го повідомила про розпуск організації.

«Російська община Волинської області припинила свої існування. В знак протесту ескалації сепаратизму, розколу України російська община на Волині розпустилася», – зазначила Тетяна Дементьєва.

Цікаво, що цю організації відновили згадані вище брати Кононовичі, які за походженням є білорусами.

 

2

Олександр Курилюк

Екс-заступник голови Волинської ОДА Олександр Курилюк вирішив приєднатися до благодійного фонду та політичної групи «Новий Луцьк». Також він став активнішим у Facebook, де часто критикує чинну владу.

Олександр Курилюк приїхав у Луцьк з Старовижівського району. Перша згадка про нього у повідомлення ЗМІ про ПР з’явилася в 2006 році, коли він зайняв посаду керівника апарату Волинського обласного відділення Партії регіонів, потім був помічником-консультантом народного депутата, мабуть, Анатолія Горбатюка.

У 2010 році з приходом Януковича до влади змінилася доля Курилюка. Він став заступником голови облдержадміністрації Борис Клімчука. Опікувався гуманітарною сферою. Того ж року потрапив до обласної ради. До речі, підлеглі відгукувалися про нього, як про хорошого і людяного керівника, однак це його не врятувало від відставки.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НЕЛЮСТРОВАНИХ

Схоже Курилюк не планує йти з луцької політичної арени. Сьогодні він у “Новому Луцьку” і ухвалені в першому читані зміни до виборчого закону збільшують ймовірність його балотування до місцевих рад. Адже проектам групи Коломойського (УКРОП і “Відродження”) потрібні по 36 кандидатів в кожен округ в Луцьку. У цьому списку може знайтися місце і Курилюку.

 

Далі буде….

 

Анатолій КОТЛЮК