У Луцьку хочуть «переділити» землю під автостанцією

ПАТ «Волинське обласне підприємство автобусних станцій» готове судитися із Луцької міською радою, бо там не хочуть продовжити оренду земельної ділянки площею 2,5 гектара, де нині розташована міська автостанція №1.

Про це повідомили Волинському Агентству Розслідувань у відділі протидії корупції «Самооборони Волині», куди написали заяву представники «ВОПАС».

28 грудня 2004 року Луцька міська рада дала землю під автостанцією вказаному підприємству. На основі цього рішення 10 лютого 2005 року уклали договір оренди на 10 років.

Оскільки у лютому 2015 року строк дії договору закінчується, між міською радою та підприємством виник спір через те, чи може автоматично відбутися продовження дії договору. У «ВОПАС» в листі від 27 березня 2015 року до Луцької міської ради наполягали:

«Таким чином, враховуючи ті обставини, що станом на 27.03. 2015 ПрАТ «ВОПАС» більше місяця продовжує користуватися земельною ділянкою і на нашу адресу не надходило жодного листа-повідомлення про прийняте Луцькою міською радою рішення з приводу поновлення договору оренди землі, вважаємо його поновленим на тих же умовах на новий строк».

До цього, 12 січня 2015 року, як стверджують у «ВОПАСі», мерії відправили лист-повідомлення про поновлення договору оренди земельної ділянки, у якому нагадали, що відповідно до статті 33 Закону України «Про оренду землі» по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі», тобто за 30 днів.

 

На підприємстві переконані, що всі умови виконали та були добросовісними орендарями. Проте у Луцькій міськраді вважають інакше.

11 березня 2015 року чиновники надіслали листа на «ВОПАС» із запереченням у поновленні договору, бо на підприємстві нібито не надали правовстановлюючі документи на користування земельною ділянкою.

На самому підприємстві стверджують, що жодне рішення про відмову у поновленні договору оренди на їхню адресу не надходило, тому вважають, що договір автоматично продовжується.

 

Після цього на підприємстві провели низку перевірок, які там називають способом тиску влади. Так, 16 липня 2015 року в прокуратурі Волинської області повідомили голові правління «ВОПАС» Івану Потапчуку, слідчий відділ Волинського ЛВ УМВС України на Львівській залізниці проводять досудове розслідування за фактом вчинення службовцями «ВОПАС» привласнення бюджетних коштів ( часина 2 статті 191 ККУ).

Йдеться про кіоски, які стоять на автостанції з боку привокзального ринку та гроші за суборенду землі під ними. У керівництва підприємства просили надати документи, на підставі яких впродовж 2011-2015 років на території автостанції розміщували тимчасові споруди, інші об’єкти та розмір орендної плати.

Також підприємство перевіряли територіальна державна інспекція з питань праці у Волинській області, Державна сільськогосподарська інспекція у Волинській області, Державна інспекція з енергетичного нагляду, Державна екологічна інспекція, управління ДСНС, головне управління Державної фіскальної служби.

 

Тим часом в травні 2015 року в Луцькій міській раді виступили з ініціативою прибрати із автостанції самовільно встановлені кіоски. Заступник начальника управління містобудування та архітектури Ярослав Матвіїв 20 травня розповів, що свого часу з мовчазного погодження адміністрації автостанції територія була заставлена кіосками.

Нині в міськраді є ідея наведення благоустрою на території, адже автостанція є візиткою міста, тож повинна мати належний вигляд. За словами Матвіїва, прокуратура видала припис управлінню містобування та архітектури прибрати самовільно встановлені кіоски.

Головний художник Луцька відзначив, що ПАТ «Волинське обласне пiдприємство автобусних станцiй» відмовилося фінансуввати знесення кіосків. А в цей час до міськради звернулися підприємці Юрій Герун та Вадим Ляшенко, які готові інвестувати свої кошти.

Тому виконком Луцької міськради 20 травня прийняв рішення «укласти угоду з відповідною сертифікованою проектною організацією і підприємцями Геруном Юрієм Євгенійовичем та Ляшенком Вадимом Вікторовичем на розробку детального плану території навколо автостанції №1 на вулиці Конякіна, 39 в місті Луцьку, із залученням коштів вказаних суб’єктів господарювання».

А до ПАТ «ВОПАС» 3 червня звернулися із листом за підписом заступника міського голови Лариси Соколовської щодо повернення земельної ділянки міськраді.

У підприємства вимагали підписати акт приймання-передачі землі. В разі зволікання в міськраді обіцяли передати документи в прокуратуру для перевірки порушення строків повернення орендованої земельної ділянки, а питання про повернення землі вирішувати в судовому порядку.

Проте у «ВОПАС» вважають, що договір оренди їм не продовжили безпідставно, тому висловили готовність вирішити проблему в суді.